Czy kobiety lubią owłosionych mężczyzn? Wyniki sondy!

Kobiety lubią, gdy mężczyzna ma owłosiony tors, ale uważają, że panowie powinni depilować włosy na plecach – wynika z przeprowadzonej sondy. Co jeszcze o męskim owłosieniu sądzą panie?
/ 22.05.2014 11:32

depilacja

fot. Fotolia

Owłosienie u faceta – tak czy nie?

Z sondy Body Care Clinic wynika, że Polki lubią męskich mężczyzn.

  • 61% jest zdania, że owłosienie na klatce piersiowej jest seksowne.
  • Aż 85% kobiet uważa za pociągający wąski pasek włosów biegnący od klatki piersiowej aż do okolic intymnych mężczyzny, tzw. linia tygrysa. 
  • Zupełnym przeciwieństwem linii tygrysa jest niedźwiedzi sweter. Aż 63% Polek nie lubi u swoich partnerów włosów na plecach.
  • Dla 43% „problematyczne” są włosy pod pachą partnera.
  • Emocje wzbudzają także męskie brwi, a zwłaszcza look a la Frida Kahlo. Zdaniem 35% Polek Polacy powinni bardziej zadbać o tę część twarzy.
  • Mężczyźnie nie zaszkodzi natomiast zapuszczenie zarostu. Zwłaszcza modnego 3-dniowego. Dla 43% Polek facet z zarostem jest sexy. Pod warunkiem jednak, że nie jest to wąs stoczniowca. Ten odrzuca aż 73% kobiet.

Co na to eksperci?

– Nie tylko kobiety zmieniły nastawienie do męskiego owłosienia. Także panowie. Przywiązują oni coraz większą wagę do swojego wyglądu, w tym do stopnia owłosienia.  Stają się także coraz bardziej otwarci na zabiegi depilacji, jak również na zabiegi trymujące i regulujące owłosieni,e np. laserem – mówi kosmetolog Anna Machnik z kliniki medycyny estetycznej Body Care Clinic w Katowicach.

Zobacz też: Jak mężczyzna powinien dbać o skórę? - przegląd zabiegów

Depilacja coraz popularniejsza

Najpopularniejszym dziś zabiegiem wśród panów jest depilacja klatki piersiowej, pleców lub brzucha przy pomocy lasera lub specjalnego wosku. Modne staje się także laserowe regulowanie zarostu na klatce piersiowej, zwłaszcza jeśli ten sięga ramion i pleców. Coraz częściej także panowie sięgają po laserowe usuwanie owłosienia na twarzy, zwłaszcza jeśli chcą mieć 3-dniowy zarost o równej linii.  Rosnącą popularnością cieszy się także depilacja okolic intymnych.

– Tego typu zabiegi są popularne zwłaszcza u mężczyzn o gęstym zaroście, którym włosy bardzo szybko odrastają. W ich przypadkach zwykłe golenie to za mało, bo za 2-3 dni owłosienie znów się pojawia. Co więcej, mężczyźni z gęstym zarostem są bardziej narażeni na podrażnienia. Pomóc może regularna depilacja woskiem. Sprawia ona, że odrastające włosy są cieńsze i mniej sztywne. Rozwiązaniem jest także trwałe usunięcie owłosienia laserem – mówi kosmetolog.

Co na to kobiety?

Chociaż nie każda lubi owłosionego partnera, to jedynie 32% nie miałoby nic przeciwko depilującemu się mężowi lub chłopakowi.

– Panowie przełamują już barierę wstydu przed wizytą u kosmetyczki, a kobiety nie patrzą już na to jak na coś niemęskiego. Zwłaszcza jeśli depilacja klatki piersiowej ma na celu odsłonięcie wyrzeźbionych na siłowni mięśni. Te za seksowne uważa aż 73% Polek – mówi Anna Machnik.

Sondę na grupie 500 kobiet w wieku 18-55 lat przeprowadzono w dniach 1-15 kwietnia 2014.

Zobacz też: Jakie badania kontrolne powinni regularnie wykonywać mężczyźni?

Źródło: materiały prasowe Guarana PR/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/28.10.2014 09:53
Polecam :) http://kobiecosc.info/meska-depilacja-moj-facet-sie-depiluje/
/08.06.2014 13:48
a skad kobieta może wiedzieć co jest wygodne u faceta?
/23.05.2014 14:13
dziwne trochę te wyniki;) przecież u faceta golenie ciała to jest jeszcze większa wygoda itp. szczególnie przy takiej pogodzie jak teraz. a już w ogóle jak ktoś ćwiczy czy nawet biega to moim zdaniem warto się z bodygroomem zaprzyjaźnić:) komfort nieporównywalnie większy