6 objawów chorób pleców

Drętwieją Ci ręce lub nogi? Bolą głowa, brzuch lub ostatnio gorzej słyszysz? To mogą być objawy problemów z kręgosłupem

Bóle w okolicy mostka

Jakie są objawy?

Dolegliwości obejmują przód klatki piersiowej i przypominają bóle wieńcowe. Promieniują do szyi, barku, pleców. Najczęściej przytrafiają się zestresowanym czterdziestolatkom. Są wynikiem przeciążenia piersiowego odcinka kręgosłupa.

Nasze rady:
  • Idź do lekarza. To ważne, bo trzeba sprawdzić, czy za bólem nie stoją problemy z sercem.
  • Nie zapominaj o odpoczynku. Dobrym sposobem na takie dolegliwości bólowe jest ciepła kąpiel z dodatkiem soli morskiej.
  • Nie schylaj się na wyprostowanych nogach. To obciąża odcinek piersiowy kręgosłupa.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/rok temu
Coś wiem o bólach kręgosłupa - moja zmora w codziennym funkcjonowaniu odkąd wróciłam do ćwiczeń na siłowni. Dodatkowo siedzący tryb życia nie sprzyja naszemu kręgosłupowi również. Ćwiczenia dużo pomagają, ale jakie będą najlepsze to warto wybrać się na wizytę najlepiej do fizjoterapeuty, który profesjonalnie doradzi jak można sobie pomóc. Jeśli macie problem z długimi kolejkami na NFZ, to zawsze można kupić pakiet w Lux Medzie - wizyta u fizjo, plan ćwiczeń i terapia manualna bez skierowania dostępna w 24h za 150zł.
/6 lat temu
sól ma pomoc na problemy z kręgosłupem? to chyba jakaś magiczna :D elektrostymulator tens potrafi postawić na nogi. teraz taki wynalazek można mieć u siebie w domu, econova sprzedaje tego typu sprzęt. dobra rzecz, nie trzeba czekać na rehabilitację, tylko samemu ulżyć sobie w cierpieniu :)
/6 lat temu
Kąpiel relaksująco lecznica w soli bocheńskiej salco.pl
POKAŻ KOMENTARZE (1)