Ból pleców to zapowiedź halluksów?

Bolą cię plecy? Masz zawroty głowy? Przyczyna może leżeć gdzie indziej, niż ci się wydaje!
/ 02.04.2014 13:37

Za ból pleców może być odpowiedzialny nie kręgosłup, a… stopy! Schorzenia występujące na stopach mają bowiem wpływ na cały nasz organizm… od stóp do głów. Dowiedz się, kiedy ból pleców może świadczyć o początkach rozwoju halluksów, jak je rozpoznać i leczyć!

Bolą cię plecy? Sprawdź, czy to nie zapowiedź halluksów!

fot. Fotolia

Czym są halluksy?

Haluks to deformacja stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Charakteryzuje się bocznym odchyleniem palucha z towarzyszącym przyśrodkowym przemieszczeniem pierwszej kości śródstopia. Początkowo deformacja jest niebolesna, jednak z czasem powoduje ból całej stopy, utrudnia chodzenie, a nawet sprawia, że bolą plecy i górna część ciała. Dlatego tak ważne jest, by wyleczyć chorobę, gdy tylko zauważymy, że utrudnia nam normalne funkcjonowanie.

Jak leczyć halluksy?

Jedyną skuteczną metodą leczenia haluksów jest zabieg operacyjny. Zabieg jest bezbolesny, a dzięki temu, że nie stosujemy gipsu, pacjenci szybko dochodzą do siebie – dodaje. Prawidłowo wykonana operacja, z wykorzystaniem właściwej metody operacyjnej i implantów, gwarantuje, że haluksy nie odrosną a ruch w stawie palucha będzie prawidłowy, czego często obawiają się pacjenci. Przypadki odrastających haluksów wynikają z nieprawidłowo wykonanych operacji.

Czytaj także: 4 sposoby, jak zapobiec halluksom

Na podstawie materiałów prasowych Kliniki Jackowiak Halluxmed

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/26.10.2016 12:55
Pierwsze objawy haluksów już powinny zaniepokoić. Zniekształcone paluchy czy ból podczas zakładania butów. U mnie właśnie tak się zaczęło, ale to wada genetyczna więc byłam przygotowana na coś takiego. Zaczęło się koło 16 roku życia i nawet już myślałam o operacji. Powstrzymały mnie negatywne opinie i to, ze sam lekarz mi odradzał. Kupiłam za o aparat na haluksy Marcin, który zakładam na noc i z nim śpię. Rano zdejmuję i rzeczywiście jest lepiej. Wieczorem jeszcze ćwiczę sobie z ekspanderem, który dostałam gratis do zestawu.