POLECAMY

BMI a obwód szyi

Dotychczas masę ciała mierzono z pomocą BMI, okazało się jednak, że popularny dotychczas sposób był niedokładny. Pomiar obwodu szyi wyprze prawdopodobnie obwód szyi.

Dotychczas masę ciała mierzono z pomocą BMI, okazało się jednak, że popularny dotychczas sposób był niedokładny. Pomiar masy ciała wyprze prawdopodobnie obwód szyi.

Wskaźnik masy ciała, czyli stosunek wagi do wzrostu obliczany poprzez podzielenie masy w kilogramach podniesionych do kwadratu. Pomiat ten stał się popularny w środowisku medycznym. Okazało się jednak, że opiera się on wyłącznie na pomiarze masy ciała i wzroście, niwelując kwestię różnicy w wadze mięśni i tłuszczu.

Niedokładne zmierzenie może prowadzić do niewłaściwego określenia figury sportowców, którzy pomimo szczupłej sylwetki, mają dużo mięśni cięższych od tłuszczu.

W badaniach publikowanych na łamach Pediatrics udowodniono, że dokładniejsze okazuje się zmierzenie szyi pacjenta. Poza tym rutynowe badanie pomaga zdiagnozować zupełnie inne przypadłości. Dzięki niemu dowiemy się na przykład o nadciśnieniu krwi, cukrzycy czy bezdechu sennym.

Dotychczasowe badania pozwoliły stwierdzić zależności zależnie od wieku i płci. Zdaniem ekspertów sposób diagnozowania problemów zdrowotnych związanych z masą wyjątkowo dobrze sprawdza się w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym. Ze względu na wczesną otyłość, która staje się coraz częstsza i zapobieganie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
35cm
/8 lat temu
Ha , i tu jest sedno. Zawsze mieli problem z moją wagę przez mięśnie. mam nadzieje że ten sposób będzie skuteczny ; D