W źrenicy znajduje się soczewka, która odpowiedzialna jest za proces widzenia./ fot. Fotolia

Bezpłatne badanie w kierunku zaćmy

Jeśli w ostatnim czasie zauważyłeś jakieś problemy ze wzrokiem, potrzebujesz więcej światła do czytania, masz podwójne widzenie w jednym oku, lub widzisz obwódki wokół źródeł światła, to bardzo możliwe, że masz zaćmę. Bezpłatne badanie w kierunku zaćmy oferuje w sobotę 1 grudnia 2012 roku Ośrodek Mikrochirurgii Oka MEGA-LENS w Warszawie.
/ 29.11.2012 12:57
W źrenicy znajduje się soczewka, która odpowiedzialna jest za proces widzenia./ fot. Fotolia

Szczególnie narażone na zaćmę są osoby powyżej 65. roku życia, palące papierosy, chorujące na cukrzycę lub nadciśnienie tętnicze, a także w trakcie przewlekłej sterydoterapii. Jeśli w ostatnim czasie przechodziłeś stany zapalne oczu lub miałeś jakieś zabiegi okulistyczne, a w twojej najbliższej rodzinie ktoś chorował na zaćmę, to znajdujesz się w grupie o podwyższonym ryzyku zachorowania na zaćmę.

1 grudnia (sobota) br. będziesz miał możliwość zrobienia bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku zaćmy w Ośrodku Mikrochirurgii Oka przy Al. Armii Ludowej 15 w Warszawie. W godzinach 9-15 będą tam dyżurować lekarze specjalizujący się w leczeniu zaćmy. Pacjenci, którzy zgłoszą się w tym dniu do ośrodka, będą mogli zbadać wzrok pod kątem oceny przezroczystości soczewki, w celu określenia wskazań do leczenia zaćmy. Aby wziąć udział w bezpłatnym badaniu, wystarczy zarejestrować się pod specjalnym numerem telefonu: 22 825 11 33.

Pamiętajmy, że tylko regularna diagnostyka wzroku pozwala na wczesne wykrycie poważnych schorzeń oczu, takich jak choćby zaćma. Leczenie chorób oczu przynosi najlepsze efekty oraz pozwala uniknąć wielu powikłań pooperacyjnych w przypadku wczesnego rozpoznania schorzenia. 

Więcej informacji o klinice i bezpłatnym badaniu można znaleźć na stronie: http://www.megalens.com.pl/content/pl_o_nas_strona_glowna.

Zobacz też dział Zaćma

Źródło: materiały prasowe Core PR/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)