POLECAMY

„Bajki o misiach z czterech stron świata” – recenzja książki

Na świecie mieszka wiele różnych misiów. Są misie brunatne i polarne, misie szmaciane i pluszowe. A każdy z nich jest kochany i wyjątkowy! Zapraszamy was do lektury „Bajki o misiach z czterech stron świata”.
„Bajki o misiach z czterech stron świata” – recenzja książki

Nie od dziś wiadomo, że dzieci lubią misie, a misie lubią dzieci.  Dlatego też znając dziecięce upodobania Aniela Cholewińska – Szkolik  przygotowała dla najmłodszych książkę pod tytułem „Bajki o misiach z czterech stron świata”. Autorka  zabiera naszych milusińskich w niezwykłą podróż dookoła świata, podczas której poznajemy czternaście niezwykle sympatycznych misiów z najróżniejszych krajów.

Każda bajka o misiu zajmuje od czterech do pięciu stron, ale  zawiera dużo treści. Każde odwiedzane przez nas państwo to charakterystyczne imiona, miejsca i realia. Poprzez przygody niedźwiadków dzieci poznają kraj, w którym mieszka dany bohater. Możemy przeczytać między innymi opowiadanie o  misiu Petit mieszkającym we Francji, który na tle wieży Eiffla próbuje swoich sił jako artysta, misia Blue ze Stanów Zjednoczonych, który  świętuje Halloween, misia Figiela mieszkającego  u pana Shnederlinka i walczącego z nieporządkiem, a także niedźwiadka Metino z Meksyku, który  przyrządza dla nas tortillę. Oczywiście sympatycznych niedźwiadków jest w tej książce o wiele, wiele więcej.

Wszystkie misie są zaprzyjaźnione z dziećmi i nawzajem sobie pomagają. Bajki te, to nie tylko ciekawe historie. Przekazują one też sobą wiedzę. Poznajemy najbardziej charakterystyczną cechę kraju, czy to karnawał w Brazylii, czy angielską porę na herbatkę, oraz to, co najpiękniejsze, czyli jaką moc ma przyjaźń.

Warto również wspomnieć o ilustracjach stworzonych przy pomocy pasteli. Obrazki są niezwykle przyjazne, barwne i pełne ciepła, zachęcając do poznania treści bajek.

„Bajki o misiach z czterech stron świata” polecamy wszystkim dzieciom! Z pewnością spędzą miło czas przy tej lekturze!

Tytuł: Bajki o misiach z czterech stron świata

Autor: Aniela Cholewińska-Szkolik

Data wydania: 2011

Stron: 80

Oprawa: twarda

Wydawnictwo: Book House

Zobacz także: Zabawki do nauki angielskiego - galeria

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
kdwux
/6 lat temu
Mam książkę "Bajki o misiach z czterech stron świata" i gorąco polecam. Moja córcia uwielbia opowieści o misiach. Jedna bajka każdego wieczora jest wręcz obowiązkowa!!