www.sxc.hu - czekamy na zgodę autora

Aktywny odpoczynek najlepszym sposobem na stres

Ustawiczne zmęczenie i przewlekły stres to zmora dzisiejszych czasów. Często wydaje nam się, że zwykły relaks przed telewizorem lub większa ilość snu pomogą w walce ze stresem. Nic bardziej mylnego!
/ 18.09.2010 00:01
www.sxc.hu - czekamy na zgodę autora

Trzeba przede wszystkim skończyć z błędnym kołem pracy, presji, stresu i nieefektywnego wypoczynku. Stres odbija się na nas zmęczeniem fizycznym i psychicznym. Najtrudniej zrelaksować się najbardziej wymagającym, czyli np. perfekcjonistom. Choć wydaje się to dziwnie – musimy zmuszać się do zabawy! Pisze o tym Wojciech Eichelberger w swojej książce „Zatrzymaj się”. Czy można zmusić się do „spontanicznej radości”? Jak efektywnie odpoczywać?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/23.04.2018 00:31
czasem udaje mi się tak odpocząć i pozbyć stresu. ale jak sam aktywny odpoczynek nie pomaga to zawsze mam moją tajną broń na stres, czyli Extraspasminę. Ona zawsze pomoże i zawsze przyniesie zamierzony skutek :)