fot. Telemedycyna Polska

53. edycja kampanii „Zadbaj o swoje serce"

Telemedycyna Polska S.A. wraz z Optimą Cardio zapraszają do wzięcia udziału w Kampanii „Zadbaj o swoje serce”. 53. edycja akcji obejmie Kujawy/Wielkopolskę w dniach 12.04–17.05.2015.
/ 01.04.2015 11:23
fot. Telemedycyna Polska

53. edycja Kampanii „Zadbaj o swoje serce” rozpoczyna się 12 kwietnia i potrwa do 17 maja 2015 roku. Będzie to trzecia edycja darmowych badań przewidziana do realizacji w tym roku – ogólnopolski sukces w latach 2006-2014 utwierdził Organizatorów o potrzebie kontynuowania Projektu w roku 2015, aby z programu profilaktyki mogła skorzystać jak największa grupa ludzi. Dokładny harmonogram akcji znajduje się na stronie www.zadbajoswojeserce.pl .

 „Zadbaj o swoje serce” jest ogólnopolską kampanią edukacyjno-profilaktyczno-społeczną organizowaną w formie bezpłatnych badań przesiewowych nieprzerwanie od 2006 roku. Celem Kampanii jest wzrost świadomości w zakresie profilaktyki chorób serca, w szczególności nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii, które zbierają w Polsce wysokie żniwo. Kampania ma za zadanie edukować o tym, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa profilaktyka, zdrowy styl życia oraz odpowiednia dieta. Lekarze związani z kampanią zachęcają przede wszystkim do zdrowego odżywiania, poddawania się badaniom okresowym oraz do wdrażania innych działań profilaktycznych, a także motywują uczestników programu do podjęcia istotnych decyzji z perspektywy zdrowia serca. Kampanię doceniono w obszarze działań na rzecz pacjenta oraz promocji zdrowia i profilaktyki – przedsięwzięcie zostało laureatem VII edycji prestiżowego konkursu Liderzy Ochrony Zdrowia. W konkursie tym nagradzane są szczególnie wartościowe inicjatywy i projekty w sektorze medycznym, realizowane z prawdziwą pasją oraz poświęceniem, będące inspiracją i wzorem dla środowiska.

W ramach każdej akcji uczestnicy Kampanii mają ułatwiony dostęp do lekarzy specjalistów oraz mogą skorzystać z profilaktyki kardiologicznej w zakresie wykonywania: badań EKG, badań cholesterolu, obliczania wskaźnika BMI, pomiaru ciśnienia krwi, wskazań właściwej diety, zapobiegania nadciśnieniu tętniczemu i nadwadze. Pacjenci są również diagnozowani pod kątem stwierdzenia czynników ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca oraz zawału mięśnia sercowego.

Akcje są przeprowadzane w najczęściej odwiedzanych punktach miast, w nowoczesnych i zaangażowanych społecznie hipermarketach oraz centrach handlowych. Wybór miejsc podyktowany jest przede wszystkim powszechną dostępnością dla odwiedzających oraz możliwością szerszego dotarcia do zainteresowanych.

Harmonogram akcji (w godz. od 10.00 do 18.00) 53.  edycji Kujawy/Wielkopolska:

Lp.

Data

Miejscowość

Lokalizacja

1

12.04.2015

Grudziądz

Galeria Grudziądzka Carrefour

2

19.04.2015

Ostrów Wielkopolski

Galeria Ostrovia

3

26.04.2015

Kalisz

Galeria Kalisz Carrefour

4

10.05.2015

Bydgoszcz

Galeria Glinki Carrefour

5

17.05.2015

Bydgoszcz

Focus Mall

Zobacz też: "Zadbaj o swoje serce” w Opolu [galeria]

Źródło: Telemedycyna Polska/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)