Halo!Atopia, pierwsze spotkanie/fot. Halo!Atopia

26 września 2012 – pierwsza, otwarta konferencja projektu Halo! ATOPIA

W najbliższą środę 26 września 2012 odbędzie się w Warszawie pierwsza, otwarta konferencja dla rodziców i opiekunów dzieci chorych na Atopowe Zapalenie Skóry. Temat konferencji: „AZS z perspektywy dermatologiczno-alergologicznej”.
/ 21.09.2012 10:09
Halo!Atopia, pierwsze spotkanie/fot. Halo!Atopia

Jeśli Twoje dziecko choruje na Atopowe Zapalenie Skóry, alergię bądź atopię, masz wiele pytań, wątpliwości i nie wiesz gdzie się zwrócić o pomoc – ta konferencja jest dla Ciebie

„AZS z perspektywy dermatologiczno-alergologicznej” – Warszawa, 26 września 2012, godz. 10:00

W środę, 26 września 2012 w Centrum Konferencyjnym przy ul. Nowy Świat 6/12 odbędzie się pierwsza z cyklu konferencji, będących częścią projektu Halo! ATOPIA. Dermatolodzy, alergolodzy oraz inni specjaliści wspólnie i przystępnym językiem opowiedzą o AZS. Na konferencję zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci chorych na AZS, chorych na AZS, lekarzy, pedagogów – wszystkich zainteresowanych i mających styczność z dziećmi chorymi na Atopowe Zapalenie Skóry.

Aby wziąć udział w konferencji z ekspertami już teraz wejdź na stronę www.haloatopia.pl i zgłoś swój udział w spotkaniu. Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

Harmonogram konferencji,  26 września 2012, godz. 10:00–14:00

„AZS z perspektywy dermatologiczno-alergologicznej”

  • 10:00-10:10 Krótki film o AZS.
  • 10:10–10:20 Przywitanie:

Dr n. med Edyta Biernat-Kałuża – reumatolog, Członek Rady Fundacji Alabaster.

Monika Wyrzykowska – Prezes Zarządu Fundacji Alabaster.

  • 10:20-10:40 AZS u dzieci - aktualne podejście do leczenia miejscowego. 

Lek. med. Lidia Ruszkowska – dermatolog.

  • 10:40-11:00 Losy dziecka z AZS w wieku dorosłym.

Prof. dr hab. Joanna Narbutt, dermatolog.

  • 11:00-11:20 AZS u dzieci – diagnostyka, postępowanie, leczenie.

- dr n. med. Anna Wójtowicz, alergolog.

  • 11:20-11:40 Przerwa.
  • 11:40-12:20 Pytania do ekspertów.

Lekarze i specjaliści odpowiedzą na pytania przygotowane przez rodziców podczas spotkania w dniu 28.07.2012 oraz pytania nadesłane przez Internet, stronę www projektu. Na pytania odpowiadają:

Dr n. med. Alicja Karney – pediatra

Lek. med. Jolanta Wacławek – pediatra

Katarzyna Wyrzykowska – psycholog

Joanna Żółkowska – dietetyk

  • 12:20-13:00 Dyskusja.
  • 13:00-14:00 Rozmowy w kuluarach z ekspertami i uczestnikami.
  • 13:00-13.30 Czat z Internautami.

Lek. med. Lidia Ruszkowska - dermatolog

Projekt Halo! ATOPIA powstał aby pomóc rodzicom i opiekunom dzieci chorych na AZS oraz samym chorym. Fundacja Alabaster realizując ten projekt pragnie poszerzyć wiedzę rodziców i samych chorych, ale także lekarzy, a przede wszystkim zwrócić uwagę społeczeństwa oraz decydentów na tę chorobę. Projekt Halo! ATOPIA ma zainicjować debatę dotyczącą atopowego zapalenia skóry u dzieci, zwrócić uwagę na problem obniżonej jakości życia chorych i ich rodzin z powodu AZS.

Zrozumienie i poznanie choroby uwzględniające różne jej aspekty spowoduje lepsze radzenie sobie z jej objawami oraz skutkami, a tym samym – wpłynie na wzrost jakości życia dzieci z AZS i ich rodzin.

Projekt Halo! ATOPIA współfinansowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego FIO (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich).

Już dziś wejdź na stronę www.haloatopia.pl i zgłoś swój udział w spotkaniach projektu Halo! ATOPIA. Wstęp jest bezpłatny.

Zdrowie.wieszjak.polki.pl jest patronem medialnym akcji.

Zobacz też: Pielęgnacja skóry z AZS

Źródło: materiały prasowe Halo Atopia/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)