Ogólnopolski program "Śniadaniowa Klasa". Bezpłatne warsztaty kulinarne dla dzieci/Fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe Planet PR

21 i 24 listopada - „Zaprojektuj swoje śniadanie”. Warsztaty kulinarne dla dzieci w ramach programu „Śniadaniowa Klasa”

Śniadanie nie musi być nudne. Przekonają się o tym uczestnicy bezpłatnych warsztatów kulinarnych w Warszawie i Poznaniu. 21 listopada w kawiarni w Warszawie oraz 24 listopada w kawiarni w Poznaniu, dzieci zaprojektują swoje kanapki w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa”. Celem programu jest promowanie zasad zdrowego odżywiania.
/ 15.11.2012 13:58
Ogólnopolski program "Śniadaniowa Klasa". Bezpłatne warsztaty kulinarne dla dzieci/Fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe Planet PR

Jaki jest główny cel programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa”?

Celem programu „Śniadaniowa Klasa” jest promowanie zasad zdrowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania (w tym drugiego śniadania), jako podstawowego posiłku w ciągu dnia. Akcja dodatkowo ma na celu edukację uczniów i ich rodziców, jak odpowiednio zbilansować produkty, by drugie śniadanie było zdrowe i pożywne. Akcja jest częścią prowadzonych od 2010 roku działań edukacyjnych „Śniadaniowa Klasa” – uczymy zasad prawidłowego odżywiania.

Jak wygląda program Śniadaniowej Klasy”?

 Składa się z kilku elementów, w tym m.in. konkursu „Śniadaniowa Klasa” dla uczniów klas II-III szkół podstawowych, konkursu dla rodziców „Śniadanie się opłaca”, konkursu „Śniadaniowa Klasa Dorosłych”. Na różnych poziomach wiekowych staramy się edukować na czym polega prawidłowe odżywianie. Tworzymy między innymi: dekalog zdrowego odżywiania oraz gotowe scenariusze lekcji dla nauczycieli dotyczących prawidłowego odżywiania. „Śniadanie się opłaca” wszystkim, bo program obejmuje także organizację warsztatów dla dzieci (plastycznych, teatralnych, muzycznych), których celem jest rozwinięcie różnych zdolności u najmłodszych: kreatywności oraz pasji. Warsztaty mają spełniać funkcję dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, o które często trudno w mniejszych miastach i miasteczkach. Organizatorzy „Śniadaniowej Klasy” nie zapominają o dorosłych, którym zaproponują spotkania z dietetykami i lekarzami podczas warsztatów. Tam również rodzice dowiedzą się dlaczego „Śniadanie się opłaca”.

Polecamy: Głód i złe odżywianie a bezsenność dziecka

Jak wyglądają warsztaty „Zaprojektuj swoje śniadanie”?

 Warsztaty to kontynuacja rozpoczętego cyklu z czerwca bieżącego roku. Poprzednie zorganizowane w Krakowie i Gliwicach cieszyły się ogromną popularnością. Pod czujnym okiem animatorek oraz rodziców, dzieci  przygotowały pożywne i kolorowe kanapki, które znikały równie szybko jak się pojawiły – Małgorzata Sienkiewicz, dyplomowany technolog żywności, specjalista z Zakładów Tłuszczowych „Bielmar”, organizator akcji – Również tym razem dzieci będą mogły zaprojektować swoje śniadanie, a rodzice zabrać ze sobą broszurę edukacyjną, w której znajduje się wiele informacji dotyczących zdrowego odżywania oraz przepisów na kolorowe i zdrowe kanapki dla dzieci. 

Warsztaty  w Kalimbie w Warszawie

21 listopada (środa) w warszawskiej kawiarni Kalimba przy ulicy Mierosławskiego 19, najmłodsi przekonają się jak skomponować śniadanie, by było pełnowartościowe i smacznie podane. Każdy uczestnik będzie mieć okazję zaprojektować swoją kanapkę oraz przygotować sok ze świeżych owoców. Dla rodziców natomiast przewidziano słodki poczęstunek. Warsztaty rozpoczną się  o godzinie 17:30 i potrwają do 19:00.

Na zajęcia obowiązują zapisy drogą elektroniczną na adres: kofifi@kalimba.pl, lub telefonicznie: (22) 839 75 60, (0) 501 183 953.

Polecamy: Zaburzenia odżywiania u dzieci i niemowląt

Warsztaty Cafe BeBe w Poznaniu

24 listopada (sobota) w Poznaniu  przy ulicy Strzeleckiej 20/2 w Cafe BeBe, w godz. 15:00-16:30 uczestnicy warsztatów odkryją, że kuchnia to nie tylko pomieszczenie gdzie przygotowuje się posiłki ale także warsztat dla najmłodszych designerów. Dla rodziców, którzy zechcą wesprzeć swoje pociechy w tworzeniu najróżniejszych przysmaków śniadaniowych, czeka poczęstunek zagwarantowany przez organizatora.

Więcej informacji na www.sniadaniowaklasa.pl

Źródło: Materiały prasowe Planet PR/ (dr)

Zobacz także: Zdrowa dieta dla dziecka - wywiad z pediatrą

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)