POLECAMY

Skąd się biorą kurzajki?

Kurzajki (brodawki) to niewielkie zmiany skórne wywołane infekcją wirusową. Sprawdź, skąd się biorą, jak wyglądają i jak się ich pozbyć!

Kurzajki (brodawki) to niewielkie, grudkowane zmiany pojawiające się na skórze. Sprawdź, skąd się biorą kurzajki, jak wyglądają i jak się ich pozbyć!

Skąd się biorą kurzajki?

Kurzajki powstają w wyniku infekcji skóry wirusem HPV. W miejscu infekcji naskórek zaczyna grubieć i rogowacieć, tworząc niewielką grudkę o szerokiej podstawie i nierównej powierzchni.

Jak wygląda kurzajka?

Kurzajki często rozwijają się na stopach lub dłoniach, ale mogą powstać również na innych częściach skóry. Poniżej znajdziesz zdjęcia kurzajki na stopie:

Kurzajka na stopie

Jak leczy się kurzajki?

Jedną z popularnych metod leczenia kurzajek jest krioterapia, czyli wymrażanie kurzajek. Kurzajki można usuwać również:

  • chirurgicznie
  • metodami chemicznymi (kwasy)
  • stosując jaskółcze ziele.

Gdy pojawi się kurzajka, warto skonsultować dolegliwość z dermatologiem. Lekarz pomoże ci wybrać najlepszą i najskuteczniejszą metodą leczenia kurzajki.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 miesięcy temu
Ja wszystko rozumiem, ale starsznie uciążliwe te kurzajki zwłaszcza na stopach, to jest prawdziwa masakra! ja aż w Łodzi poszłam do podologa w Centrum Podologicznym, bo nie było innej opcji! Ale tam za to skutecznie sobie poradzili z kurzajkami,