POLECAMY

Czy jest kapsułka odchudzająca? Tak!

Czy wiesz, że przyjmując witaminę D łatwiej schudniesz? Sprawdź, jak to możliwe!
/ 9 miesięcy temu
Czy jest kapsułka odchudzająca? Tak! fot. Fotolia

Lekarze i dietetycy wiedzieli od pewnego czasu, że u większości osób z otyłością występuje niedobór witaminy D. Niedawno opublikowano także badania, z których wynikało, że po uzupełnieniu poziomu tej substancji u odchudzających się, proces utraty zbędnych kilogramów przebiega znacznie szybciej. Jeszcze inni naukowcy wskazywali, że to właśnie zbyt mała ilość witaminy D w organizmie jest odpowiedzialna za obecną „epidemię” otyłości i związanego z nią syndromu metabolicznego. Wynik badania 400 osób z nadwagą i otyłością, które przeprowadzono niedawno nie pozostawia wątpliwości – witamina D to prawdziwa tabletka odchudzająca (a właściwie kapsułka odchudzająca). 

Jak naukowcy doszli to tego wniosku?

Badane osoby podzielono na 3 grupy. Pierwsza nie brała suplementów, druga przyjmowała ok. 800 j.m witaminy D dziennie, trzecia dawkę 4 razy wyższą (ok. 3200 j.m. na dobę). We wszystkich grupach zastosowano zbilansowaną dietę redukcyjną. Po 6 miesiącach trwania eksperymentu okazało się, że osoby z drugiej grupy schudły znacznie więcej niż te z pierwszej. Najlepsze wyniki osiągnęły jednak członkowie trzeciej grupy, czyli osoby przyjmujące największą dawkę witaminy D. Wnioski z badania są jednoznaczne: osobom mającym problemy ze zrzucaniem zbędnych kilogramów, warto doradzić sprawdzenie poziomu witaminy D, a jeśli zostanie stwierdzony niedobór, suplementowanie jej.

To chyba jedyna kapsułka odchudzająca nie tylko bez skutków ubocznych, ale nawet mająca dla zdrowia wiele niebagatelnych korzyści (m.in. poprawia ona odporność, zapobiega depresji, pomaga leczyć alergię, wzmacnia kości i zęby).

Uwaga! Specjaliści zalecają osobom, których BMI znacząco odbiega od normy, dawki witaminy D znacznie znacznie wyższe niż tym o prawidłowej masie ciała (nawet od 2000 do 4000 j.m. na dobę). Warto skonsultować się ze swoim lekarzem lub dietetykiem, by pomógł ustalić właściwą ilość tej substancji.

Jak sprawdzić poziom witaminy D w organizmie

Jak uzupełnić niedobór witaminy D w ciąży

Jaki wpływ ma witamina D na skórę

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/9 miesięcy temu
Ja tam wolę moją WygodnąDietę! Jem smacznie, zdrowo i do syta, nie faszeruję się żadnymi tabletkami a i tak gubię zbędne kilogramy.
/9 miesięcy temu
Ja długo nie mogłam schudnąć i ostatecznie zdecydowałam się na zabieg liposukcji Body-Jet, bo żadne diety nie działały. Robiłam go w Bona Dea u lek. med. Tomasza Mierzwińskiego i jestem bardzo zadowolona z efektu. Teraz tylko go utrzymać.
/9 miesięcy temu
Mnie w zrzuceniu zbędnych kilogramów bardzo pomogło picie zjonizowanej wody alkalicznej bardzo pomogło bo okazało się, że organizm mam zakwaszony, jak pewnie większość z nas, ale od kiedy mam swój jonizator do wody ze zdrowie-dom i całą rodzinę na taką wodę przerzuciłam to każdy ma więcej energii i przeziębienia jesienno-zimowe też się nas nie łapały
POKAŻ KOMENTARZE (1)