Jak wykonać oryginalne pisanki?

Kolorowe jajka to tradycja wielkanocnego stołu. Co zrobić, kiedy znudziło się malowanie wydmuszek? Spróbuj wykonać niekonwencjonalne ozdoby świąteczne! Oto kilka świetnych pomysłów.

Pisanki z materiału

Są one nieco większe od normalnych jajek, a wykorzystanie różnych materiałów pozwoli ci pozbyć się zbędnych skrawków! Potrzebne są następujące rzeczy: jajko, nożyczki, klej, kawałki materiałów z wzorami kwiatów, listków i motylków. Wzory mogą mieć różne faktury.

Powycinaj z materiałów listki, kwiatki i motylki, itp. Jajko umyj dokładnie płynem do mycia naczyń i wytrzyj suchą szmatką. Następnie przyklejaj do jajka każdy kawałek materiału oddzielnie, wykorzystując do tego klej do tapet.

Zobacz także: Posiej rzeżuchę na Wielkanoc!

Stempelki na pisankach

Najszybciej ozdobisz jajka kropkami, wykonanymi z gumki od ołówka. To bardzo proste! Przesuwając gumkę po jajku utworzysz linie, które również będą piękną ozdobą. A może masz gumki w innym kształcie? Wykorzystaj je jako stempelki.

Obsypane pisanki

Najpierw nanosisz na całe jajeczko klej, który pozwoli im się długo utrzymać, a następnie obsypujesz kolorowymi ozdóbkami: koralikami, pyłkiem, ziarenkami lub groszkami cukrowymi. Gdy chcesz stworzyć efekt kilku nakładających się na siebie warstw, poczekaj aż pierwsza wyschnie, znów nałóż w wybrane miejsca klej i obsyp ozdobnym proszkiem.

Zobacz także: Współczesne trendy w dekorowaniu pisanek

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/5 lat temu
kozy
/6 lat temu
Można kupić jajko ze styropianu i wstążki. Wstążki pociąć na małe kawałki i w postaci rożków za pomocą szpilek przyozdobić. Piękne bombki z tego wychodzą więc 'pisanki' też będą super
/7 lat temu
Ja zaraz z moimi dziecmi sprobuje z tymi,,obsypkami,,.Aczkolwiek uwazam, ze pomysl jest fajny:)Zwlaszcza, ze moja corcia ma takich brokatow-brokacikow baaardzo duzo:)
POKAŻ KOMENTARZE (2)