Wielkanocny stół w pastelach

Masz już dość mocnej żółci i zieleni na wielkanocnym stole? Nie chcesz jednak rezygnować z wiosennej stylistyki? Doskonałą propozycją będzie dla ciebie wielkanocny stół w delikatnych pastelowych barwach. Postaw na biel w towarzystwie delikatnych fioletów, róży, brązów czy błękitów. Całość dopełnij delikatnymi wiosennymi kwiatami. Efekt? Zobaczcie same!

Wielkanocny stół w modnych pastelach

Pastele na dobre zagościły w tegorocznych modowych trendach. I trzeba przyznać, że ich popularność nie jest przypadkowa! Wystarczy tylko raz spojrzeć na tkaniny w gołębim błękicie czy w rozbielonej mięcie, by ulec ich urokowi. Podążając tym zachwytem doszłam do wniosku, że warto by było pastele zaprosić na wielkanocny stół, dzięki nim nabierze on świeżości i subtelności.

Bazą takiej kompozycji będzie śnieżnobiała biel. Poszukaj w swoich zasobach białego obrusa, płóciennych serwet oraz (opcjonalnie) białej zastawy. Użyj srebrnych sztućców. Wybierz jedną, dwie lub nawet kilka pastelowych barw, na bazie których będziesz budowała całą kompozycję swojego wielkanocnego stołu. Do inspiracji niech posłużą ci poniższe zdjęcia.

Wiosenne kwiaty na wielkanocnym stole

Kropką nad "i" każdej dekoracji stołu są żywe kwiaty. Możesz skomponować z nich jeden centralny bukiet lub postawić na kilka delikatnych kwiatowych dekoracji ustawionych w różnych częściach stołu. Wybór kwiatów zależy od ciebie. Możesz wybierać bezpieczne wiosenne jak: szafirki, tulipany, narcyzy, hiacynty, przebiśniegi czy krokusy, albo postawić na oryginalniejsze rośliny jak: hortensje, chryzantemy czy lawendę. Ważne, byś wybrała kwiaty w niekrzykliwych odcieniach i subtelnym wyglądzie.

Łatwe dekoracje

Motywem przewodnim dekoracji nich będą jajka. Możesz porozrzucać je po stole lub powkładać po jednym do talerza. Jak je zrobić? Najprostszym wyjściem będzie ugotowanie jajeczek przepiórczych i wkomponowanie je w wystrój stołu. Oszczędzisz w ten sposób czas na malowanie. Pięknie wyglądałyby też na stole jajka w pastelowych barwach. Nie wiem czy wiecie, ale pastelowe jaja możecie kupić w niektórych ekologicznych hodowlach drobiu. Możecie kupić jajka w kolorze rozmytej zieleni, żółci czy różu. Przyznam jednak szczerze, że łatwiej jest wybarwić jajka samemu, niż trafić do takiej hodowli.

Postarajcie się kupić białe jajka - ich skorupki będą łatwiej przyjmowały barwnik. Możesz użyć gotowych barwników do jajek (skracając maksymalnie czas barwienia), albo użyć barwników naturalnych. Aby uzyskać zielonkawy odcień wrzuć jajka do barwnika uzyskanego ze świeżego zboża. Kolor różowawy otrzymasz barwiąc jaja w rozcieńczonym soku z buraków, a fioletowawy z soku  z kapusty fioletowej lub jagód. Wybarwione jajka możesz przewiązać tiulową wstążeczką w kolorze dopasowanym do skorupki lub rafią w kolorze naturalnym. Generalnie do pasteli świetnie pasują wszystkie ciepłe odcienie brązu i naturalne beże. Oprócz rafii możesz wykorzystać wiklinę, rattan, sizal czy włókna lnu.

Co możesz znaleźć w popularnych sklepach sieciowych?

Zanim zaplanujesz wystrój swojego wielkanocnego stołu, zrób przegląd zastawy, bielizny stołowej oraz elementów dekoracyjnych w swoim domu. Na pewno znajdziesz w nim rzeczy, które doskonale wkomponują się w pastelową stylistykę. Dopiero po takim bilansie udaj się do sklepów, aby dokupić brakujące elementy. Co możesz znaleźć w popularnych sieciówkach?

Wiosenne kolekcje w sklepach z wyposażeniem wnętrz pełne są delikatnych pastelowych barw. W tej kolorystyce możesz znaleźć wszystko od subtelnej zastawy przez obrusy, podkładki pod talerze po wyszukane elementy dekoracyjne. Moim odkryciem w trakcie buszowania po sklepach jest oryginalna podkładka ze sklejki ze sklepu internetowego Pakamera.pl. Podkładka ma różne barwy z każdej ze stron, ma wyjmowaną część środkową, którą można wpinać na odwrót. Ponadto ma wycięte niezwykle modne motywy ludowe, które idealnie wpisują się w klimat Wielkanocy. A wam, która z prezentowanych rzeczy podoba się najbardziej?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
nawet niebrzydkie