stroik wielkanocny fot. screen Instagram @makeyourseason

Wielkanocna aranżacja wnętrz - pomysły z Instagrama

Udekorowanie mieszkania na Wielkanoc pomoże ci pełniej poczuć świąteczny nastrój! Zobacz inspiracje!
Weronika Kwaśniak / 07.04.2017 05:59
stroik wielkanocny fot. screen Instagram @makeyourseason

Wielkanocny wystrój wnętrz to nie tylko pokraczne kurczaki z hipermarketu, które często można w tym okresie spotkać w koszach wystawionych przy kasach. Da się go również zaaranżować bez wszechobecnej żółci, bez króliczków i baranków. Aranżacja wnętrza na Wielkanoc może być wbrew pozorom bardzo glamour i świetnie pasować nawet do mieszkania urządzonego w minimalistycznym, skandynawskim stylu.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się wieńce wielkanocne, inspirowane znanymi od lat wieńcami adwentowymi. Te pierwsze oczywiście nawiązują do stylistyki wiosennej, często są przybrane wydmuszkami lub świeżymi kwiatami, a ich podstawą na ogół stają się bazie. Na czasie są też drzewka wielkanocne - włożone do wazonu świeże gałązki, puszczające pierwsze listki, które są dodatkowo udekorowane świątecznymi zawieszkami, np. jajkami na wstążeczkach.

- Święta są idealnym momentem na to, aby wprowadzić kilka drobnych zmian w mieszkaniu, którego wystrój najzwyczajniej w świecie po jakimś czasie może nam się znudzić. O ile nie jestem fanką wszędzie powtarzających się motywów króliczków, pisanek i kurczaczków (choć i one mogą wyglądać designersko) to wprowadzenie odrobiny koloru do zazwyczaj szarych wnętrz, zawsze robi dobrze.
Na sofę rzućcie parę poduszek w żółto-białą kratę, przez fotel przewieście szary koc w bazie, a na stole ustawcie kilka złotych świec. Od razu przyjemniej, prawda? - mówi Małgorzata Machnicka, architektka wnętrz.

Poniżej znajdziecie najlepsze inspiracje z Instagrama - zobaczcie świetne pomysły na wielkanocną aranżację!

1. Minimalizm kolorystyczny

 

Easter mode: on 🐣

Post udostępniony przez Jana Wind (@bekleidet)

Jak widać, świąteczna aranżacja nie musi ocierać się o kicz. Da się ją przygotować również w minimalistyczny sposób - tutaj królują odcienie szarości, próżno też szukać roześmianych króliczków.

2. Wielkanocne drzewko

Tak właśnie prezentuje się najprostsze (ale zarazem bardzo efektowne) wielkanocne drzewko. Gałązki z młodymi listkami, umieszczone w wazonie i udekorowane świątecznymi zawieszkami. Koszt takiego wystroju jest niewielki, a wiosnę od razu czuć w całym mieszkaniu!

3. Kolorowo i radośnie

Aranżacja idealna dla najmłodszych - do tak przystrojonego mieszkania na pewno zawita Zajączek, zostawiając podarunki dla dzieci. Kolorowo i bardzo radośnie - wiosna w pełni!

Zobacz też przepisy na wielkanocne potrawy

4. Na różowo

 

La Pasqua si avvicina.....!!😉 #homesweethome #handmade #aspettandopasqua #uova #decorazionipasquali #greengateofficial #greengate

Post udostępniony przez Eli Crea Shabby (Elisa) 🎀 ✂🖌 (@eli.creashabby)

Chociaż z Wielkanocą zazwyczaj kojarzy się żółty i zielony, róż równie dobrze wpisuje się w świąteczny klimat. Różowe wydmuszki i kieliszki do jajek, odrobina rzeżuchy - kuchenna aranżacja gotowa.

5. Wielkanocny wieniec

Zrobiony z bazi, skorupek jaj przepiórczych i piórek - ten wieniec wielkanocny prezentuje się bardzo okazale. Resztę stylizacji tworzą drewniane króliczki, ręcznie wykonana kartka świąteczna i pięknie kwitnący fiołek afrykański.

6. Efektowny stroik

 

Пасхальная композиция 🐣🌸🦋

Post udostępniony przez Julia 🕊 (@makeyourseason)

Często maleńkie stroiki wielkanocne wymagają najwięcej pracy. W tym znajduje się chyba wszystko, co tylko możliwe - piórka, patyczki, kawałki kartek, wydmuszki, kwiatki, fragmenty sznurka... Finezyjna prostota!

7. Ozdobna wytłaczanka po jajkach

Wytłaczanki, czyli opakowania po jajkach, zyskują zupełnie nowe zastosowanie. To prosty pomysł na interesujący stroik - umieść w nich wiosenne rośliny (np. hiacynty lub żonkile), które mogą oczywiście być zasadzone w niewielkich doniczkach.

Oto więcej pomysłów na świąteczny dom