Jak ozdobić styropianowe jajka?

Chcesz pięknie udekorować swoje mieszkanie na święta? Skorzystaj z naszego oryginalnego pomysłu na piękną wiszącą pisankę wykonaną ze zwykłych płatków kosmetycznych!
Aneta Żuchowska / 16.03.2018 19:50

Co roku szukam nowych pomysłów na ozdobienie swojego domu na Wielkanoc. W tym roku postanowiłam wymyślić coś ładnego do udekorowania okna. Przez przypadek wpadł mi do głowy patent na ozdobienie styropianowych jajek płatkami kosmetycznymi. Efekt zupełnie mnie zaskoczył. Pisanki świetnie prezentują się w oknie, zawieszone na karniszu.

Do ozdobienia styropianowych jajek przygotuj:

  • duże opakowanie płatków kosmetycznych,
  • szpilki krawieckie,
  • 2 jajka styropianowe,
  • ozdobną wstążkę (1,5 m),
  • nożyczki.

Ozdabianie styropianowych jajek krok po kroku

  1. Wytnij spiralki z płatków kosmetycznych. Zobacz, jak dokładnie to zrobić na filmie. Aby przyspieszyć swoją pracę, możesz złożyć 2-3 waciki razem i je jednocześnie razem.
  2. Zrób różyczki. Następnie każdy wacik zwijaj w różyczkę. Zaczynaj pracę od cieńszego końca płatka. Po wykonaniu różyczki przekłuj ją w samym środku szpilką krawiecką. Wkłuj kwiatek w styropianowe jajko. Całą powierzchnię pisanki pokryj różyczkami. Zwróć uwagę na to, aby ściśle do siebie przylegały.

  3. Wykonaj kokardę. Odetnij 25-cm kawałek wstążki i uformuj z niego kokardę. Za pomocą szpilki przymocuj ją do jajka. Następnie odetnij 2 15-cm kawałki wstążki i przymocuj je szpilkami z prawej i lewej strony kokardy. Na koniec przytwierdź (też za pomocą szpilek) zawieszkę w postaci długiego kawałka wstążki.

Polecamy:

Jak ozdobić jajka styropianowe na Wielkanoc? Garść najłatwiejszych patentów!

Prosty i szybki przepis na pasztet wielkanocny z cukinii – gotowy w ciągu godziny!

Ten wzór będzie hitem lata 2018! Macie go w swoich szafach?