POLECAMY

Zbadaj stopy krok po kroku!

Pedobarografia to nowoczesna metoda badania stóp, umożliwiająca postawienie precyzyjnej diagnozy. Zobacz, na czym polega badanie
Pedobarografia to powszechnie stosowane na świecie komputerowe badanie stóp, które w Polsce stawia dopiero pierwsze kroki.

Pedobarografia - do czego przydatne jest to badanie?


Dzięki diagnostyce z zastosowaniem tej metody możemy z dużą precyzją określić rozmieszczenie nacisków w podeszwowej stronie stopy. Pedobarografia pozwala zaobserwować naciski występujące zarówno podczas stania, jak i ruchu człowieka, określając sposób funkcjonowania stopy i umożliwiając podjęcie właściwego sposobu leczenia. Badanie jest szczególnie przydatne w wykrywaniu objawów płaskostopia i wad postawy, a także leczeniu m. in. halluksów i stopy cukrzycowej.

Pedobarografia - jak wygląda przebieg badania?


Pedobarografia to nieinwazyjne i proste w wykonaniu badanie, które nie wymaga od pacjenta żadnego przygotowania. Pomiaru dokonuje się za pomocą maty z czujnikami połączonej z komputerem, który na bieżąco analizuje nacisk stopy zarówno w pozycji stojącej jak i w trakcie ruchu. Na podstawie otrzymanych wyników wyliczany jest maksymalny oraz średni nacisk przy jednoczesnym pomiarze powierzchni stopy. Dane te, w połączeniu z odciskiem stopy i opisem lekarskim umożliwiają podjęcie najbardziej efektywnego leczenia.

Pedobarografia - gdzie możesz wykonać badanie?


Badania pedobarograficzne wykonuje szereg klinik i przychodni lekarskich (na przykład Klinika HalluxMed). Choć trzeba za nie dodatkowo zapłacić, warto rozważyć taki wydatek szczególnie, jeśli jesteś w grupie ryzyka wystąpienia halluksów lub cukrzycy.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 lata temu
i pamiętać zawsze o pięknie pomalowanych paznokciach, szczególnie z &
/3 lata temu
MIałam to badanie ponad 2 lata temu. W Warszawie przy ul. Wróbla. Poradnię polecił mi mój ortopeda. Za badanie nic nie płacimy jeśli kupujemy wkładki -prawie 300 zł.Do wyboru wersja bussines czyli cieńsze do np szpilek,(takie mam i w szpilkach się nei sprawdzają za to w obuwiu sportowym i owszem), po wyjęciu oryginalnych wkładek nawet wcisnęłam je do baletek. i wersja classic (grubsze) do "zwykłych" butów. Noszę wkładki praktycznie każdego dnia. Niestety nie widzę poprawy ani jakiegoś zmniejszonego postępu w chorobie. Ostatnio dodatkowo ból dokucza mi okropnie.Osobiście nie polecam wkładek. Lepiej dołożyc tę kasę do operacji.