POLECAMY

Jak walczyć z narastającym konfliktem w związku?

Czujesz, że kłótnie i narastające niedomówienia niszczą Twój związek? Sprawdź jak z tym walczyć!
Drobne sprzeczki i kłótnie w związku są całkowicie naturalnym zjawiskiem. Co jednak, jeśli pozornie błahe sprawy rodzą głębokie konflikty? Justyna Glińska, psycholog z Poradni Psychologicznej Centrum-Ja podpowiada, co zrobić w takiej sytuacji.

Jak odróżnić zwykłe sprzeczki od narastających konfliktów?


Drobne sprzeczki, kłótnie a czasem nawet tak zwane "ciche dni" zdarzają się niemal w każdym związku. To naturalny element relacji łączącej partnerów, i, o ile partnerzy potrafią znaleźć z nich wyjście, nie powinny nikogo martwić. Problem zaczyna się wtedy, kiedy powstałe konflikty narastają, a partnerzy zamiast szukać rozwiązania ranią się wzajemnie.

Skąd biorą się narastające konflikty w związku?


Narastające konflikty w związku mogą mieć różne podłoże: brak porozumienia w kwestii wzajemnych oczekiwań, wadliwa komunikacja czy lęk przed bliskością.

Co zrobić, gdy znajdziemy się w takiej sytuacji?


Oddalający się od siebie partnerzy powinni przede wszystkim zastanowić się nad przyczyną zaistniałej sytuacji. Warto też jasno określić swoje potrzeby i oczekiwania w stosunku do partnera, jak i samej relacji. Jeśli osiągnięcie porozumienia jest niemożliwe, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy specjalisty, który wskaże nam drogę i pomoże uratować związek.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)