Pomysły na tort komunijny dla dziewczynki i chłopca

Biały tort z kłosami i kielichem, w róże czy skromniejszy? Który wybierzesz?
Sylwia Kazimierczuk / 7 miesięcy temu

Pomysły na tort komunijny

Pierwsza komunia święta to ważne święto zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Każde z nich marzy, aby ich dzień był wyjątkowy. Doskonałym pomysłem na uczczenie tego dnia jest wyjątkowy tort komunijny przygotowany według ich upodobań i smaku. 

Torty komunijne z akcentem kwiatowym

Kwiaty na torcie z okazji pierwszej komunii świętej to jeden z najczęstszych motywów, które pojawiają się na cieście. Mogą być wykonane zarówno z masy maślanej, jak i masy cukrowej. Ważne jest, aby uzgodnić wcześniej rodzaj tortu i dostosować również do temperatury przechowywania. Możemy wykorzystać także kwiaty z płatu waflowego lub miękkiego opłatka, który jest barwiony na różne kolory.

Dekoracje 3D na torcie komunijnym

To istotna część ciasta, wykonywana najczęściej z opłatka, wafli lub masy cukrowej. Kwiaty, figurki, kielich, kłosy lub winogrona barwione pigmentami spożywczymi przybierają różne kolory i odcienie. Możemy je kupić w dowolnym sklepie cukierniczym lub przygotować samemu z gotowej masy cukrowej.

Motywy kwiatowe na cieście

Białe kwiaty, takie jak róże, eustomy, konwalie oraz tulipany to najczęstsze rośliny pojawiające się w postaci żywej (oprócz konwalii), jak i z masy cukrowej czy opłatka piekarniczego. Dokładnie rozwałkowane na cienki płat tworzą delikatne płatki, które można dowolnie uformować.

Zobacz też:
Jak dania przygotować na pierwszą komunię świętą? Jak ładnie zapakować prezent na pierwszą komunię świętą? Sprawdź!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/6 miesięcy temu
Ja nie mam delonghi ale czytam ich bloga.
/7 miesięcy temu
Teraz wybór prezentu i tortu albo sukienki jest najważniejszy. Generalnie to mi się wydaje, że ludzie zapomnieli o co tak naprawdę chodzi w tej komunii świętej. Ja na 100% nie będę kupować takich prezentów, na które aż pożyczki trzeba brać. Wezmę i dam medalik i kupiłam zabawki z krainadziecka.net. pl i myślę, że to jest odlschool wśród tego nowobogackiego przepychu.
/7 miesięcy temu
Stary. Każde dziecko chce PS na urodziny. Jak masz taką opcje to wymieniaj. Możesz dac nawet same gry które kupisz za bon. Dokup zegarek i styknie.
POKAŻ KOMENTARZE (3)