POLECAMY

Triki Weroniki: Co zrobić, żeby buty nie farbowały?

Wbrew pozorom, czasem farbują nie tylko tanie buty, ale również te które kosztowały kilkaset złotych... Jak z tym walczyć?

Chyba każda z nas zna ten czarny scenariusz: piękne i wymarzone buty nagle okazują się być koszmarem, który pozostawia na stopach/skarpetkach okropne plamy. Wbrew pozorom, czasem farbują nie tylko niedrogie, produkowane w Chinach egzemplarze. Niekiedy zdarza się tak, że nawet wysokiej jakości obuwie, kupione za kilkaset złotych, zaczyna lekko farbować... Co wtedy zrobić? Czy farbujące obuwie jest skazane na zwrot, reklamację lub po prostu schowanie głęboko na dnie szafy? Nie! Zachęcamy do skorzystania z naszych trików!

Co zrobić, żeby buty nie farbowały?

  • Spryskaj obficie wnętrze butów lakierem do włosów. Pozostaw do wyschnięcia. Zabieg warto powtarzać po każdym założeniu - ochronna warstwa lakieru może z czasem się wycierać.
  • Przetrzyj wnętrze butów szmatką nasączoną octem. Powtórz kilkakrotnie, aby utrwalić barwnik.

Możesz skorzystać też z innych sposobów - po prostu wymienić w butach wkładki (chociaż oczywiście nie pomoże to, jeśli farbuje górna część obuwia). W sklepach obuwniczych znajdziesz również specjalistyczne preparaty przeznaczone do impregnacji, dzięki którym części buta przestaną tracić kolor.

Zobacz więcej video z cyklu Triki Weroniki

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)