Badania okresowe najlepiej jest wykonywać raz w roku. Dlaczego warto badać ciśnienie, cholesterol, poziom cukru we krwi, morfologię i OB? Kiedy i dlaczego ich wyniki powinny nas zaniepokoić? Kto powinien badać się częściej niż raz w roku? Jakie są normy ...
Czytaj więcej
Samoistne włóknienie płuc jest przewlekłym, postępującym procesem zapalnym o nieznanej przyczynie, powodującym włóknienie tkanki płuc. Kto na niego choruje i jaką opieką objęci są chorzy w Polsce?
Czytaj więcej
O tym, jak rozpoznać i leczyć POChP, opowiada prof. dr hab. med. Adam Antczak – Kierownik Pracowni Bronchologii Kliniki Pneumonologii i Alergologii, dziekan Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi!
Czytaj więcej
Ruszyła kampania na rzecz osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Żyj z pompą!”. Opiekunowie osób z dziecięcym porażeniem mózgowym często nie wiedzą, że medycyna już może pomóc ich podopiecznym!
Czytaj więcej
Czy leczenie onkologiczne przekreśla szansę na macierzyństwo? Jak zachować płodność po leczeniu raka? Na pytania odpowiada prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński, Koordynator Oddziału Ginekologii i Patologii Ciąży Szpitala Specjalistycznego „Inflancka” w ...
Czytaj więcej