Osoby z nadciśnieniem płucnym skarżą się na duszność, złą tolerancję wysiłku i omdlenia. Ten podstępny i niebezpieczny stan charakteryzuje się zwiększonym oporem naczyń płucnych i wzrostem ciśnienia w krążeniu płucnym. Nieleczone nadciśnienie płucne ...
Czytaj więcej
Alergia pokarmowa to nieprawidłowa odpowiedź immunologiczna organizmu po zjedzeniu pokarmu. Alergeny uczulające osoby dorosłe to najczęściej orzechy, przyprawy, zboża, cytrusy i pomidory, zaś uczulające dzieci to głównie - mleko krowie i jaja. Reakcja ...
Czytaj więcej
Kolonoskopia to badanie, które polega na obrazowaniu wnętrza jelita za pomocą wziernika z kamerą. Dzięki niemu można pobrać diagnostyczne wycinki jelita czy usunąć polipy. Czy kolonoskopia boli? Rozmawiamy z lekarzem.
Czytaj więcej
Problemy z erekcją (zaburzenia erekcji) to niezdolność do uzyskania i utrzymania wzwodu umożliwiającego odbycie stosunku płciowego. Ryzyko zaburzeń rośnie z wiekiem.
Czytaj więcej
W trakcie leczenia onkologicznego i czytania na jego temat spotkasz się z nieznaną dla siebie terminologią i procedurami. Nie zniechęcaj się jednak! Warto wiedzieć, jakie możliwości niesie współczesna medycyna.
Czytaj więcej
11 tydzień ciąży to etap zachcianek. Możesz mieć teraz ochotę nie tylko na ogórki kiszone i śledzia, ale nawet na... zjedzenie odrobiny papieru albo tynku ze ściany!
Czytaj więcej
Anna Puślecka bardzo szczerze opowiada o tym, jak wygląda jej życie z nowotworem piersi i jaki wpływ na decyzję ministra zdrowia miał jej apel.
Czytaj więcej
Przy tym rodzaju nowotworu najczęściej dochodzi do przerzutów do wątroby, płuc i mózgu, a rzadziej – do nerek, kości lub kręgosłupa. Co to oznacza dla pacjenta i jak wpływa na przeżywalność?
Czytaj więcej
Wokół in vitro narosło wiele mitów i niedopowiedzeń, a także niepotwierdzonych przypuszczeń. Które z nich są prawdą, a które możemy włożyć między bajki?
Czytaj więcej
Mięśniaki macicy ma co piąta z nas. Warto je szybko wykryć, a potem... trzymać w ryzach. Dobra wiadomość: operacja nie zawsze jest konieczna!
Czytaj więcej