Wybierz idealne zaproszenie ślubne! Czym się kierować?

Zobacz zdjęcia przepięknych zaproszeń na ślub i sprawdź, jak wykonać je własnoręcznie! Przygotuj się do tego najpiękniejszego dnia z dbałością o najmniejsze szczegóły!
zaproszenie ślubne fot. Fotolia
Zaproszenie na ślub, a więc informacja o dacie i miejscu planowanego ślubu i wesela, powinno być dopasowane do charakteru uroczystości.
 
Ważne, by znajdowały się w nim wszystkie informacje o uroczystości, a sama forma graficzna powinna przede wszystkim podobać się samym nowożeńcom. Zobacz zdjęcia modnych zaproszeń ślubnych oraz sprawdź, jak wykonać je własnoręcznie

 

Jakie informacje powinny znajdować się w zaproszeniu na ślub?

 

  1. imiona i nazwiska pary młodej,
  2. imiona gości wraz z informacją, czy zapraszacie też dzieci,
  3. data ślubu (pamiętaj, aby poprawnie zapisać datę. Formą poprawną jest np.: 16 czerwca, 20 marca NIE 16 czerwiec, 20 marzec!),
  4. godzina ślubu,
  5. miejsce ślubu (adres kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego oraz sali weselnej, opcjonalnie może pojawić się tez niewielka mapka),
  6. R.S.V. P. czyli potwierdzenie przybycia wraz z kontaktem do pary młodej, najlepiej podać numery telefonów do panny młodej i pana młodego,
  7. cytat – na zaproszeniach często umieszcza się cytat o miłości,
  8. wierszyk o prezencie – jeśli chcecie, aby wasi goście obdarowali was winem, książkami, pluszakami lub kwiatami, warto jest to zaznaczyć na zaproszeniu. Najlepsza i najbardziej wyrafinowaną formą jest zamieszczenie krótkiego i zabawnego wierszyka,
  9. informacja o noclegu – jeżeli decydujecie się na zaproszenie gości z daleka, koniecznie musicie zapewnić im odpowiedni nocleg. Aby goście nie martwili się tym, gdzie będą mogli się przespać po weselu, warto już w zapeszeniu podać informację o hotelu.

Wręczanie zaproszeń ślubnych to ważny element w organizacji ślubu. Pamiętaj, by gości zapraszać nie później, niż na 2 miesiące przed ceremonią. 

Jak nie zapraszać na wesele, czyli najbardziej żenujące zachowania przyszłej pary młodej

Najmodniejsze zaproszenia ślubne

Zaproszenie na ślub powinno być dopasowane do motywu przewodniego wesela i innych dekoracji ślubnych. Jeśli wasz wielki dzień będzie w klimacie rustykalnym, warto, by ten motyw pojawił się na zaproszeniu. Jeśli zaś będzie to nowoczesne wesele, niech zaproszenie też nabierze takiego klimatu.
Zaproszenia ślubne możecie zamówić przez Internet, np. na Allegro lub kupić stacjonarnie. Zaproszenia ślubne w Warszawie, Krakowie, czy Poznaniu stały się już tak bardzo popularne, że istnieją specjalne salony, w których można zamówić swój oryginalny, spersonalizowany wzór. 
 

Wedding Invitation 💌

Post udostępniony przez Weddingblog (@the.yes.guide)

Zaproszenia ślubne ręcznie wykonywane

Jeśli masz zdolności manualne, możesz pomyśleć o zaproszeniach ślubnych DIY. Wystarczy kolorowa, sztywna kartka i dodatki. Mogą to być suszone kwiaty, tasiemki, lub koronka, którą wystarczy przymocować do kartonu.
Zobacz zdjęcia przepięknych zaproszeń ślubnych ręcznie robionych.
 

#davetiye #düğündavetiye #invitations #weddinginvitations #weddinginvitationdiy #diy #elyapımı

Post udostępniony przez 05327881879 (@davetiyetasarim)

To także może ci się przydać!
Jak odpowiedzieć na zaproszenie ślubne?
10 najlepszych upominków dla gości weselnych!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/rok temu
Amelia wedding, bardzo szybka realizacja, zaproszenia robione ręcznie ogólnie bardzo mi się podobają i już niebawem sama będę tam zamawiać :)
/rok temu
Jestem tak zachwycona moimi zaproszeniami ślubnymi :) Amelia Wedding odwaliło kawał świetnej roboty :)! Marzyłam o takich zaproszeniach tym bardziej że ozdoby są robione własnoręcznie :)
/rok temu
my też zamawialiśmy personalizowane zaproszenia ślubne z amelia-wedding. Wykonanie i projekty są po prostu przecudne i przede wszystkim niebanalne! A w dodatku bardzo szybko odpisali na moje maile. Zaproszenia dotarły na czas !!! :)
POKAŻ KOMENTARZE (1)