POLECAMY

Wiosenny bukiet ślubny

Zaczęła się wiosna, zbliża się Wielkanoc, a wraz z nią sezon ślubny. Wiosenne kwiaty w bukiecie ślubnym z pewnością dodadzą mu świeżości. Będą się też wspaniale komponować z budzącą się do życia przyrodą.
Zaczęła się wiosna, a wraz z nią sezon ślubny. Wiosenne kwiaty w bukiecie ślubnym z pewnością dodadzą mu świeżości. Będą się też wspaniale komponować z budzącą się do życia przyrodą.

Wiosenny bukiet ślubny

Na pierwszym miejscu wśród kwiatów wartych uwagi znajdują się tulipany. Ogromne bogactwo kolorów daje prawie nieograniczone możliwości w kompozycji bukietów. Podobnie jak kalie, tulipany doskonale prezentują się nawet bez dodatkowych ozdobników, przewiązane tylko wstążką w kontrastującym kolorze. Ich delikatność doda uroku każdej pannie młodej.

Na drugim miejscu znajdują się konwalie. Ich drobne kwiatki o wyjątkowym zapachu, w kolorze klasycznej bieli wydają się być stworzone na ślubną dekorację. Wiązanka z konwalii kojarzy się ze świeżością, niewinnością i łagodnością. Nie jest to dobry wybór, jeśli poszukujemy czegoś efektownego, lecz jeśli chodzi o urok i delikatność, nie ma sobie równych. Może jedynie stokrotki i margerytki mogą w tej dziedzinie czynić konwaliom konkurencję. One również coraz chętniej są wybierane przez panny młode.

Kolejnymi kwiatami, które dodają ślubnym bukietom wiosennej kolorystyki są słoneczniki. Skomponowane z nich proste i skromne bukiety nieodmiennie kojarzą się ze słońcem, a ich intensywny kolor ożywi każdą ślubną suknię.

Nie zapominajmy też o narcyzach i hiacyntach. Choć rzadko wykorzystywane do ślubnych bukietów, mają w sobie z pewnością pewien potencjał i nieodmiennie kojarzą się z wiosną.

Urszula Skirtun
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/7 lat temu
ja będe miała bukiet z samych słoneczników.
/9 lat temu
Ja miałam bukiet ślubny z samych białych tulipanów przewiązanych czerwoną wstążką.