prezent fot. Fotolia

Prezent ślubny - poznaj najlepsze propozycje prezentów ślubnych

Ślub to wyjątkowy moment. Zobacz, jakie upominki możesz podarować z tej okazji!
prezent fot. Fotolia

Prezent ślubny to upominek, który zwykle dajemy parze młodej w dniu ich ślubu. Dawniej były to sztućce, pościel, potem urządzenia domowe. A dziś? Dziś nie mamy czasu na poszukiwanie spersonalizowanego prezentu ślubnego, a sama para młoda zamiast kilku zmywarek, woli dostać pieniądze i wydać je według własnego uznania. Prezenty ślubne zmieniły też swoje znaczenie. Dziś nowożeńcy obdarowują się wzajemnie małymi upominkami, wręczają też prezenty rodzicom oraz samym gościom weselnym. Jaki prezent weselny wybrać, by trafić w gust? Podpowiadamy!

5 propozycji oryginalnych prezentów dla gości weselnych

Propozycje prezentów ślubnych dla gości weselnych 

To dosyć nowy zwyczaj, który chyba już na dobre zawitał do naszej kultury. Po zakończeniu przyjęcia weselnego goście otrzymują od pary młodej drobne upominki. Co? Najczęściej zdjęcia z datą ślubu, ozdobną muffinkę, brelok, pudełko z niespodzianką. 

Zobacz modne upominki dla gości weselnych 

Prezent ślubny dla pary młodej? Ile dać do koperty?

Z tym zwykle nie mamy problemu. Na prezent dla pary młodej dajemy więc po prostu pieniądze. Ile dać do koperty na ślub? To kwestia sporna. Niektórzy hołdują zasadzie, że należy włożyć tyle, by zwróciło się za talerzyk (jeśli więc idziemy we dwoje i wiemy, że koszt "talerzyka" wynosi ok. 180 zł, to powinniśmy dać minimum 400 zł - prosta matematyka). Ale ślub i wesele to nie kalkulacje i wyliczenia. Najlepiej w kopercie podarować tyle, na ile nas stać. Ale to nie wszystko. Zwykle dajemy również ozdobną kartkę, kwiaty, wino, lub czekoladki

Ile włożyć do koperty, czyli ślubny prezent po polsku

Śmieszne prezenty ślubne

Jeśli dobrze znasz parę młodą i wiesz, że możesz pozwolić sobie na zabawny prezent ślubny, to pomyśl o czymś spersonalizowanym. Proponujemy maskotkę, zabawny filmik, antyramę ze zdjęciami.

Wybierz idealny tekst na zaproszenie ślubne i podpowiedź gościom, czy chcesz dostać wino, czy czekoladki 

Prezent ślubny dla męża i żony

Do niedawna nowożeńcy nie obdarowywali się prezentami w dniu ślubu. Wymieniali się jedynie obrączkami. Dziś trendy ślubne się zmieniły i modne staje się dawanie prezentu mężowi i żonie. Co w dniu ślubu podarować mężowi? Popularne stają się albumy ze zdjęciami, drogie wino, wasz portret, portfel, zegarek, łańcuszek, czy zestaw spersonalizowanych ręczników z napisem: "najlepszy mąż / najlepsza żona".

Prezent ślubny dla rodziców

Miłym akcentem weselnym są prezenty dla rodziców pary młodej. Nowożeńcy wręczają je zwykle około północy. Co dać na ślubny prezent dla rodziców? Tradycją stały się już wielkie kosze wypełnione słodyczami, zdjęcia pary młodej oraz kwiaty. Ale jeśli chcecie, by wasi najbliżsi zapamiętali wasz ślub i wesele, to pomyślcie o nieco bardziej spersonalizowanym podarunku. wyświetlcie pokaz slajdów ze zdjęciami lub przygotujcie wzruszający filmik z podziękowaniami. 

Jak zorganizować podziękowanie dal rodziców?

Lista prezentów ślubnych - czy warto ją zrobić?

To zwyczaj rodem z amerykańskich filmów. Para młoda tworzy listę ślubnych prezentów (np. elektroniczną, którą zamieszcza w internecie), a goście wybierają prezenty, które im kupią. Pomysł ciekawy, ale chyba nie na polskie realia. Z jednej strony to bardzo pragmatyczne podejście, bo para młoda nie dostanie kilku odkurzaczy. Ale z drugie - wielu gości mogłoby się obrazić, że narzeczeni wymuszają na nich zakup sprzętów i innych rzeczy. 

Jak ułożyć doskonałą listę ślubnych prezentów?

 

Tagi: wino, prezent