Niecodzienne dekoracje weselne

Czy można udekorować ślub ozdobami, na które nie wydamy fortuny? Można. Sprawdźcie pomysły naszych dekoratorek!
/ 12.03.2014 15:41

Pomysły na dekoracje weselne bez kiczu i wydawnia fortuny? To możliwe! Każda młoda para chce, żeby jej ślub i przyjęcie weselne były wyjątkowe. Niektórzy decydują się na przewodnie kolory czy style. Jeśli jednak nie jesteście przekonani do podporządkowania całego przyjęcia jednemu motywowi, możecie  postawić na niecodzienne elementy dekoracji.

Oryginalne dekoracje weselne bez wydawania fortuny

fot. Materiały prasowe Bibiuły.pl

Zobacz też: przepisy na drinki

Sprawdźcie pomysły naszych dekoratorek!

Oblicz: kalkulator kosztów ślubnych

 

Szczegóły i detale na weselu - ważne?

Szczegóły i detale na weselu czasami decydują o niepowtarzalnym klimacie całego przyjęcia. Co prawda ślub i wesele rządzą się swoimi prawami, jednak i w tym przypadku można wprowadzić kilka ciekawych elementów dekoracji, które twoi goście będą długo wspominać. Co ważne, takie detale nie zawsze muszą kosztować fortunę. Wystarczy pomysł i nieduże fundusze na jego realizację. A jeśli nie macie czasu na samodzielne zastanawianie się nad wyborem ozdób i sposobem ich wykonania (lub nie macie na to czasu) możecie zlecić to profesjonalnym firmom zajmującym się dekoracją ślubną.

 

Ryż i monety przechodzą do lamusa

Moment wyjścia z kościoła czy urzędu stanu cywilnego jest ważny dla każdej młodej pary. Coraz częściej goście rezygnują jednak z przynoszenia ryżu oraz monet. Z tego względu warto zastanowić się jak tę chwilę „ozdobić”. Jeśli marzycie, aby po zaślubinach, goście obsypali was płatkami kwiatów, dobrym pomysłem jest przygotowanie ozdobnych, papierowych rożków, do których wsypiecie kwiaty. Podobnie piękny efekt dają bańki mydlane lub kolorowe konfetti ze strzelających tub. Niezależnie, na który pomysł się zdecydujecie ważne, aby wasi goście wiedzieli o dostępnej możliwości. Rożki, bańki mydlane czy tuby ustawcie w dobrze widocznym miejscu przy wejściu do kościoła czy urzędu i wyznaczcie spośród najbliższej rodziny osobę, która będzie o tym informowała gości.

Elementy dekoracji weselnej, o które warto zadbać

fot. Materiały prasowe Bibiuły.pl
 

Wachlarze na upalne dni

Jeśli data waszego ślubu wypada na wiosnę czy w lato możecie spodziewać się wysokich temperatur, które mogą doskwierać gościom oczekującym, np. na złożenie życzeń. Ręcznie robione wachlarze dostępne dla gości zwiększą komfort i pozwolą im delektować się chwilą. Wachlarze mogą być gładkie i kolorowe lub ze wzorem dopasowanym do motywu przewodniego, jeśli się na taki zdecydujecie.

Elementy dekoracji weselnej, o które warto zadbać

fot. Materiały prasowe Bibiuły.pl

 

Drobne podziękowania dla gości

Na ceremonię zaślubin z reguły zaprasza się więcej gości, niż na późniejsze przyjęcie weselne. Osobom, które będą uczestniczyć tylko w ceremonii ślubnej z pewnością będzie miło, jeśli podziękujecie im za obecność. Migdały oblane czekoladą, cukierki czy pianki mogą być strzałem w dziesiątkę. Łakocie możecie umieścić w dużym, ozdobnym słoiku, który dodatkowo przewiążecie kolorową wstążką. Taki słoik może trzymać świadek, świadkowa lub ktoś z bliskiej rodziny czy przyjaciół. 

Elementy dekoracji weselnej, o które warto zadbać

fot. Materiały prasowe Bibiuły.pl

 

Kreatywne ozdoby na kieliszki

Często przyszłe młode pary zastanawiają się nad ozdobieniem swoich kieliszków. Na rynku jest dostępnych wiele gotowych ozdób. Wśród nich znajdziecie m.in. proste wstążki, obrączki czy welony i muszki. Obok standardowych dekoracji można wybrać mniej oczywiste i kolorowe, ręcznie robione. Taki szczegół z pewnością w dyskretny sposób umili świętowanie i nie pozwoli, aby kieliszki państwa młodych w ferworze zabawy zaginęły.

Elementy dekoracji weselnej, o które warto zadbać

fot. Materiały prasowe Bibiuły.pl

 

Koszt profesjonalnej dekoracji wesela

Pomysłów na dyskretne i kreatywne dekoracje weselne jest wiele. Jeśli nie macie do tego głowy lub wolicie skupić się na czymś innym, dekoracje możecie zlecić firmom dekoratorskim, np. takim jak Bibuły. Koszt wynajęcia firmy dekorującej jest indywidualny i - w zależności od zamawianej dekoracji - może wahać się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Istotne, aby osoby dekorujące czuły styl i potrzeby przyszłej młodej pary. Wtedy dekoracje i końcowy efekt będą idealne.

Tekst: Ewa Dąbrowska i Magdalena Mazurkiewicz 
Organizują i dekorują przyjęcia.
www.bibuly.pl  

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/30.03.2014 12:36
MOŻNA PRZECIEŻ RÓWNIE DOBRZE DAROWAĆ SOBIE TE WSZYSTKIE DEKORACJE I TEZ BĘDZIE OSZCZĘDNOŚĆ;)