ślub zimą fot. Fotolia

Czy ślub w Boże Narodzenie to dobry pomysł?

Jeśli myślisz, że ślub w Gwiazdkę to idealne wyjście, koniecznie sprawdź wszystkie za i przeciw!
ślub zimą fot. Fotolia
Ślub w Boże Narodzenie to dla niektórych gwarancja niepowtarzalnego klimatu i magii. Za oknem śnieg, a pięknie ubrane choinki są najlepszą dekoracją. Ale są też osoby, które irytują się na samą myśl o ślubie w Gwiazdkę. Zobacz, czy warto decydować się na wesele w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz, jak zorganizować magiczne wesele w święta

Magiczny klimat

To chyba główny powód, dla którego warto zdecydować się na ślub w Święta. Śnieg, choinki, lampki, jemioła, kolędy, Last Christmas w radiu. To wszystko tworzy nieprawdopodobnie piękną aurę. Dodatkowo możesz pozwolić sobie na wspaniałe świąteczne dekoracje, które podkreślą wyjątkowy nastrój. Nie musisz też zastanawiać się nad motywem przewodnim wesela, bo Gwiazdka sama w sobie jest najlepszą opcją.

Piękna panna młoda

Śnieżnobiała suknia idealnie wpisze się w konwencję ślubu w święta. Do tego ciepłe, puchowe futerko lub narzuta to idealna opcja na zimę, na którą nie będziesz mogła pozwolić sobie latem lub wiosną. Jeśli więc niestraszne ci grudniowe mrozy, to ślub w Boże Narodzenie będzie dla ciebie najlepszym wyjściem.

"R" w nazwie

Zgodnie z tradycją, ślub powinno się brać w miesiącu, które zawiera w nazwie literkę "r". Grudzień należy do tej grupy. Jeśli dodatkowo duże znaczenie ma dla ciebie świąteczna data, to 24, 25 lub 26 grudnia będą idealnym terminem.
 

Wolne od pracy

Większość twojej rodziny zapewne ma wolne w Boże Narodzenie. Nie powinno więc być żadnego problemu z przyjazdem na uroczystość, wesele oraz z pozostaniem na poprawiny.

Ślub zimą? Poznaj trendy w dekoracjach! 

Ślub konkurencją dla Wigilii

Wiele osób uważa, że Święta są raz w roku, zaś sobót jest przynajmniej 48! To dlatego często rodzina jest mocno obruszona, gdy dowiaduje się, że najbliżsi planują ślub w Wigilię. Pojawiają się wtedy zarzuty, że święta tracą swoją magię, bo zamiast skupiać się na świętowaniu, rodzina stresuje się weselem. Wielu zaproszonych gości narzeka na świąteczne terminy, ponieważ wesele przyćmiewa aurę świątecznych dni, a zaproszeni goście, zamiast objadać się mazurkiem, przy suto zastawionym, świątecznym stole, muszą zajmować się ślubem.

Problem z fryzjerem, kosmetyczką

Zaproszeni goście często narzekają na to, że w świątecznym czasie większość fryzjerów nie przyjmuje klientów. Inni, jeśli nawet przyjmują, to ustalają szalenie wysokie stawki za nawet najprostsze upięcie lub modelowanie. Dla części gości ślub w święta może stanowić poważny problem.