Ślub na świeżym powietrzu

Kamee
napisał/a: Kamee 2008-03-13 11:42
Na pewno widziałyście to na amerykańskich filmach. Śluby w altankach, ogrodach, na plaży. Jak się za to zabrać? Czy jakiś ksiądz w ogóle się na to zgodzi źeby udzielić sakramentu gdzie indziej niż w Kościele???????
napisał/a: Hania9 2008-03-13 11:53
To czy sie ksiądz zgodzi czy nie sama musisz się dopytać!
W niektórych parafiach jest to dopuszczalne, w innych nie.
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2008-03-13 15:25
Myśle że w Polsce to nie jest dobry pomysł, z kilku powodów. Po pierwsze pogoda. Nawet gdy ślub jest w lecie to pogody i tak nie da sie przewidzieć. Może podczas ślubu czy już wesela spaść ulewa i zaleje stoły, gości i jedzenie. Po drugie owady. Chyba nie chciałabyś znaleźć w torcie, albo sałatce jakiegoś robaczka. A co do księdza to myślę, że na pewno jakiś sie zgodzi na udzielenie takiego sakramentu. A jeżeli mogę coś powiedzieć. To w okolicach Krakowa śluby są inne. Tzn tam jest sala tzn remiza strażacka i tam jest przyjęcie itp, a jeżeli jest w miarę ładna pogoda to obok jest zrobiony podest do tańczenia i orkiestra właśnie tam gra utwory muzyczne i ludzie tańczą. Na sali są tylko stoły i posiłki a zabawa odbywa sie na polu. Ale z mojego punktu widzenia nie jest to dobre bo nie wszyscy goście sie bawią, a poza tym mało kto widzi jak tańczą inni. Osobiście nie chciałabym czegoś takiego, ale wszystko zależy od gustu i upodobań.
napisał/a: Gabi69 2008-03-14 13:24
Ze ślubem w plenerze niestety w Polsce jest jeszcze kłopot. Kościół wogóle na to się nie godzi. A w większości USC robią z tego wielki problem (niestety). Ale słyszałam, ze są już Urzędy, które się godzą na to , niemal już standartowo. Też tak mi się marzyło, niestety w moim USC wogóle nie chciano ze mną rozmawiać na ten temat. Takze za 4 miesiące wezmę ślub w gmachu USC, nie mam wyboru.
napisał/a: Hania9 2008-03-14 14:00
Znajoma w Krakowie organizowała nie tylko wesele ale i ksiądz udzielił jej ślubu pod gołym niebem!
napisał/a: anaa82 2009-02-11 17:53
Wszystko pięknie, ale jak zaczną wieczorem ciąć komary, a w trakcie zabawy spadnie ulewa to juz nei wiem czy tak romantycznie :) A w Polsce malo to popularne bo i pogoda do niczego.
napisał/a: mincia30 2010-02-02 11:51
Śluby w amerykańskim stylu, na świeżym powietrzu są bardzo spektakularne, ale nie nadają się do naszego klimatu niestety. Bardzo trudno przewidzieć pogodę, a wiadomo, ze ślub organizuje się minimum kilka miesięcy wcześniej. Moim zdaniem lepiej jednak zainwestować w jakąś fajną restaurację.
napisał/a: jozefinkaz 2010-03-04 09:09
dla mnie jest to super pomysł, ale trzeba byłoby zainwestować w Offa.
Poza tym nie bałabym się małego robaczka czy przelatującej muszki, w końcu na grillu letnią porą to standard i też jest wesoło.
No gorzej z tą pogodą..
Ale ja rozwiązałabym to tak( na szczęście u mnie jak już będzie ślub to będzie bardzo mało gości bo mam malutką rodzinę), że zamówiłabym w restauracji jedzenie i obsługę "na wynos", ale zarezerwowałabym też lokal na ten dzień awaryjnie, w razie jakby trzeba było się przenieść.
myszi
napisał/a: myszi 2010-06-07 13:47
super pomysł, o ile aura dopisze
jest szereg rzeczy o których trzeba pomyśleć i zaplanować które jednak odpadają w przypadku organizacji na sali
np podłoga, żeby nie zapadać się w trawie, zarówno pod stoły jak i do tańca, namiot na wypadek ostrego słońca czy deszczu, oświetlenie, toalety, catering, dostęp do wody itp

ze ślubem jest jeszcze gorzej, bo rzadko zdarza się ksiądz który się na to zgodzi ( w maleńkich parafiach to łatwiejsze do ustalenia ;) bo kto to sprawdzi? )
z USC jest ciężko ale czasami się uda przekonać urzędnika, szczególnie gdy mowa o innym dniu niż sobota, bo w soboty mają zatrzęsienie pracy w USC i nie ma jak się stamtąd ruszyć na dłużej

jakiś czas temu słyszałam, że ma się zmienić prawo w tym temacie i ma przewidywać możliwość ślubu poza USC, chyba od 2011 roku ma to wejść...
to był wywiad na DDTVN ale już dawno...
napisał/a: pawie_oko 2010-07-20 15:25
A mnie się taki pomysł bardzo podoba. Poza tym wydaje mi się, że aura niewiele " ma do powiedzenia"
Bo myślę, że chyba nikt nie zorganizuje wesela tak zupełnie pod chmurką. Zawsze zabezpieczamy się namiotem ;)
Przynajmniej takie jest moje zdanie.
Poza tym gdzieś czytałam, że są firmy, które zajmują się organizacją wesel na w plenerze np. Gustowne Wesele może zorganizować ślub i wesele na plaży;)
i to od A do Z. Wiecie zaczynając od wszelkich wymaganych pozwoleń, kończąc na zapewnieniu gościom dogodnego miejsca do zabawy.
A was nie kusi taki ślub i wesele??
Aniulek19
napisał/a: Aniulek19 2011-02-24 13:11
Kusi i ślub i wesele w plenerze. Ja byłam na weselu pod Warszawą w piasecznie.
Taki dworek. Willa Park Julianna. Zaletą jest właśnie duży ogród, zresztą pięknie przystrojony. Myślę , ze jakby miał byc ślub w plenerze to właśnie tak bym sobie to wyobrażała. Tyle że kawałek od kościoła. Moze jak ja będę brała ślub, to juz w plenerze będzie łatwiejszy do zorganizowania.
napisał/a: mama_kasia87 2012-08-02 11:48
A ktoś może zna dobry catering kawowy z okolic Szczecina? mamy już firmę co dostarczy jedzenie, ale zależy nam na profesjonalnej obsłudze również "braku kawowego" i może jakimś pokazie baristy??