Oprawa muzyczna ślubu i wesela

napisał/a: kasiunka1 2006-06-20 22:19
Witam...Może i ktoś powie, że jestem nieco nadgorliwa, bo w zasadzie do mojego ślubu został jeszcze prawie rok, ale już teraz chciałabym mieć z głowy kilka kwestii organizacyjnych. Między innymi piszę tu, aby się poradzić w 2 sprawach. Po pierwsze jeżeli ktoś jest w stanie szczerze doradzić jakiś ciekawy zespół na zabawę weselną ( granie pod klatką odpada to będe bardzo wdzięczna. Zasadniczo z Dolnego Śląska i jeszcze bardziej zasadniczo dobry, ale niedrogi. Druga sprawa to kwestia oprawy muzycznej w kościele (raczej nie chciałabym organisty przez cały czas trwania ceremonii), wolałabym raczej skrzypka. Ale zastanawiam się czy nie jest to wyrafinowane? Z góry dziękuję za pomoc
napisał/a: ami1 2006-06-22 20:28
Witaj Michalina... W odpowiedzi na Twoje dylematy. To masz niezły pomysł z tym skrzypkiem. W zasadzie nie widziałam, a raczej nie słyszałam u nikogo na ślubie skrzypka. Ale to może wypalić. Na pewno będziesz oryginalna i wszyscy zapamiętają ten moment. Osobiście nie znam namiraów na żadnego, ale jeżeli tylko coś usłyszę to podeślę Ci jakiś kontakt .

A jeżeli chodzi o zespół to jest dużo fajnych kapelek. Napisz w jakim mieście to może coś słyszałam i odpiszę. A propos grania przed klatką, to nie jest wcale takie złe. Wszyscy mają ubaw I pomyśl tylko wszyscy - już nigdy więcej nie będzie drugiej podobnej sytuacji.
napisał/a: ~gość 2006-06-23 18:15
W zasadzie to masz rację, że to jest wyjątkowy dzień. Ale właśnie ja chciałąbym, żeby był wyjątkowy nie tylko dla mnie samej, ale także dla wszystkich moich gości weselnych. Dlatego też chciałabym coś oryginalnego. A kapela z akordeonem przed klatką kojarzy mi się z wielkim kiczem
napisał/a: Marusia 2006-07-13 16:14
No właśnie... Też mam ten problem. Kapelę na wesele załatwia się właśnie około roku przed ślubem, więc nie nie myślisz o tym aż tak wcześnie :). Potrzebuję jakąś dobrą kapelę, a te lepsze już od roku zajęte- szok!

Jeśli chodzi o skrzypka- bardzo dobry pomysł, byłam na 2 takich weselach (skrzypce+ kobiecy wokal). Wyszło to bardzo ładnie. Ale ja się jeszcze zastanowię. Pewnie zostanę przy organach, chociaż kobiecy wokal bardzo bym chciała (dalsza krewna Ukochanego jest organistką w innej parafii, więc może się zgodzi nam zaśpiewać :) )
napisał/a: samsam 2006-07-13 17:58
Piękna oprawa muzyczna ślubu to coś wspaniałego. Robi wrażenie, zwłaszcza, że zazwyczaj każdy ślub w kościele wygląda tak samo (dla gości oczywiście, bo młodzi przeżywają to inaczej ). Warto wcześniej zastanowić się nad czymś innym, oryginalnym. Zapewne wzbudzi to zachwyt zaproszonych gości.
napisał/a: ~gość 2006-07-15 22:59
Widzę, że macie sporo pomysłów na temat oprawy muzycznej Waszych ślubnych ceremonii; i że przede wszystkim chciałybyście, by byla ona piękna i - niepowtarzalna. Popieram!!
W razie czego chętnie doradzę w sprawie doboru repertuaru, wykonawców - mam w tej kwestii spore doświadczenie ;)
napisał/a: Marusia 2006-07-16 09:08
Witaj! :)
Czyżbyś się reklamował(a)? ;). Jeśli można wiedzieć, to z której części Polski możesz polecić wykonawców?
napisał/a: ~gość 2006-07-16 23:51
Zależy, jak kto patrzy na kwestię "reklamowania się"

Rozwijając temat - rzeczywiście jestem zawodowym muzykiem, i coś niecoś wkurza mnie lenistwo kolegów po fachu którzy niestety (w większości przypadków) "odfajkowują" ślubne ceremonie I każda kolejna do poprzedniej podobna - a przecież tak byc nie musi, a przede wszystkim, nie powinno

"Muzyczno-ślubnie" działam głównie na Dolnym Śląsku, ale znam sporo kompetentnych muzyków z terenu całej nieomalże Polski.
napisał/a: Marusia 2006-07-17 09:55
W takim razie czy mogłabym dostać namiary na jakichś dobrych muzyków z Górnego Śląska (okolice Mikołowa, Żor, Rybnika)? Z góry dziękuję :)
Zaznaczam, że jeszcze nie zaczęłam szukać zespołu weselnego, planujemy rozpocząć poszukiwania we wrześniu
napisał/a: ~gość 2006-07-17 18:31
Postaram się zdobyć takowe namiary... Ale, ale - jeśli chodzi o kontakt mój z muzykami, lub "na" nich, to mam na myśli głównie muzyków dbających o oprawę muzyczną CEREMONII ŚLUBNEJ w kościele, lub USC (profesjonaliści z wyższym wykształceniem muzycznym). Jesli chodzi o muzyków czysto weselnych/zespołowych, to obawiam się, że niestety raczej nie będę mogła pomóc.
napisał/a: Marusia 2006-07-17 19:51
W zasadzie pisałam prośbę z myślą o zespole weselnym (musiałabym zacząć szukać już niedługo).
Kontakt z profesjonalnym muzykiem zajmującym się oprawą muzyczną ślubu na pewno będzie również bardzo przydatny, jednak tę sprawę będę załatwiać znacznie później (wiosną).
napisał/a: samsam 2006-07-20 14:35
Będziesz chciała żeby w kościele zagrali Ci Ave Maria.
To było moje marzenie, które spełniło się. Zagrali mi i to na flecie. Rewelacja!!! Można się bardzo wzruszyć.