Ile przed cywilnym...

napisał/a: Alex:) 2007-08-21 13:46
Pod koniec lutego chcemy wziąć ślub cywilny. Wszelkiego rodzaju rozwożenie zaproszeń zostawiamy na czas świąt Bożego Narodzenia (taka niespodziankazaproszenie na ślub zamiast karty świątecznej). A inne sprawy związane ze ślubem? Wizyta w USC, sala weselna? Suknia? Niestety nie mogę kupić sukni gotowej w salonie. Jestem wymiarowa jeżeli chodzi talię czy biodra, ale mam dość duży biust.. Jeżeli leży na mnie wspaniale to nie zapnę jej w biuście, a jak zapnę w biuście to wisi na mnie jak na wieszaku. Sam krój sukni już wybrałam.. ale o ile wczesniej zgłosić się do krawcowej.. Jestem trochę przewrażliwiona na punkcie przygotowań.. Ale nie mam kogo zapytać, nikt u mnie nie brał ostatnio slubu..:( Dziękuję za wszystkie odpowiedzi:*
napisał/a: jente8 2007-08-21 14:09
Co do krawcowej, to proponuję wybrać się już teraz - przynajmniej po to, żeby zapytać, o ile wcześniej trzeba zacząć szyć suknię. Myślę, że jeśli od razu się z nią umówisz i wstępnie zaplanujecie, jaką chcesz suknię, to też będzie dobrze. A jeśli Ci powie, że na to jeszcze za wcześnie, to przynajmniej dowiesz się, kiedy możesz przyjść to załatwiać.
W USC formalności trwają podobno miesiąc, więc myślę, że możecie się tym zająć po Nowym Roku.
Za salą weselną koniecznie powinniście się rozejrzeć już teraz, bo z tym jest najtrudniej! Chociaż luty to nie jest bardzo popularny miesiąc na śluby. Przykładowo na czerwiec już w tym momencie mielibyście problem coś znaleźć, ale sądzę, że na luty dacie radę. Podobnie z zespołem. Te dwie rzeczy koniecznie powinniście załatwiać już teraz.