Pierścionek zaręczynowy na palcu fot. Adobe Stock

Zaręczynowe tatuaże zamiast pierścionków. Nowy trend pobija sieć

Koniec z tradycyjnymi pierścionkami zaręczynowymi?
/ 26.10.2018 16:07
Pierścionek zaręczynowy na palcu fot. Adobe Stock

Niewielkie, symboliczne tatuaże zaręczynowe są obecnie absolutnym hitem. Coraz więcej par decyduje się, by z okazji zaręczyn, zrobić sobie tatuaż na serdecznym palcu prawej dłoni. Co ciekawe, ta moda nie dotyczy jedynie kobiet, lecz również ich partnerów. Tatuaże równie chętnie wykonują sobie także mężczyźni. I nic dziwnego! Niektóre są naprawdę stylowe.

Zaręczynowe tatuaże - inspiracje

Zgodnie z tradycją, z okazji zaręczyn, efektowny pierścionek pojawia się jedynie na placu kobiety. W przypadku tatuaży nie ma takich ograniczeń. Zakochani decydują się na wspólną wizytę w salonie tatuażu, z którego wychodzą z pamiątką na całe życie. Tatuaże mogą być wykonane zarówno na zaręczyny, jak i na ślub. Nierzadko para nie chce obrączek ślubnych, zamiast nich woli rysunki na ciele. Wiele z nich traktuje je jako przypieczętowanie swojej miłości na całe życie.

Jaki wzór tatuażu dla pary wybrać? Możliwości jest wiele. Od kształtów nawiązujących do pierścionków czy obrączek, przez imiona zakochanych przez symboliczne serduszka. Popularnością cieszą się również: symbol nieskończoności, pierwsze litery imion czy inicjały.

Tatuaże mogą również nawiązywać do wspólnej pasji, miejsca i daty pierwszej randki, wspólnych podróży etc. Co ważne, niewielkie tatuaże nie są drogie. Z pewnością kosztują sporo mniej niż tradycyjny pierścionek zaręczynowy z okazałym diamentem. Ważne, by wykonać je w sprawdzonym salonie tatuażu, w którym przestrzegane są wszystkie zasady higieny.

Czy moda na zaręczynowe tatuaże wyprze pierścionki z okazji zaręczyn? Raczej nie. Jednak na pewno jest to ciekawy trend, który przeznaczony jest dla odważnych i... pewnych swojej miłości par.

Przeczytaj:
Tatuaż dla par? Czemu nie, ważne tylko, aby wybrać go z głową
Tatuaże dla dwojga