Zaproszenia ślubne - tanie czy... wyjątkowe?

Jakie zaproszenia ślubne wybrać? Ręcznie malowane, na zamówienie, klasyczne czy wyjątkowo oryginalne? Zaproszenie ma być tanie i jak najmniej rzucające się w oczy, czy też ma być inne niż wszystkie? Przeczytaj co radzi nasza ekspertka od zaproszeń ślubnych i obejrzyj galerię wzorów zaproszeń.

Są dwa podejścia w kwestii zaproszeń. Ma być tanie, bo i tak goście je wyrzucą lub że ma być ono szczególne, takie jak my, jak nasz ślub. Zaproszenie to pierwszy sygnał, to preludium. Przechowuję wszystkie, jakie dostałam. Jest wśród nich kilka szczególnych, np. od pary artystów, gdzie postać pani i pana młodego jest zrobiona z wyciśniętych tubek farb, albo to od siostry z wyciętymi kwiatami konwalii – jej ulubionymi.

Zobacz też: Zaproszenia ślubne - inspiracje graficzne

Nie jest najważniejsze, czy zaproszenia są tanie, ekskluzywne, czy robione ręcznie. Istotnym przymiotnikiem w tym przypadku jest słowo „osobiste”.

Zaproszenie ślubne

fot. Materiały prasowe abcslubu.pl

Narzeczona jest z szewskiej rodziny z tradycjami? Poszukajcie zaproszeń z pięknym damskim bucikiem i dużym męskim butem. Jeśli kochacie drzewa to niech motyw drzewa będzie przewodni już na etapie zaproszenia, aby potem pojawić się na winietkach, i w dekoracjach.

Wykorzystajcie wasze zdjęcia, zaprojektujcie fajną grafikę, wklejcie zasuszone zioła, namalujcie coś. Zróbcie to sami lub znajdźcie kogoś kto zrobi to dla was. Taki ktoś postara się zrozumieć wasze oczekiwania, marzenia i będzie umiał doradzić. Pokaże też jakie są najnowsze trendy, możliwości.

Zobacz też: Ślub: jak skrócić zbyt długą listę gości?

Bardzo modne są obecnie koronki i zaproszenia wycinane laserowo lub (co warte uwagi) ręcznie. Wycinanki zagościły od kilku lat zarówno we wzornictwie, jak i w modzie, także tej ślubnej. Delikatne ażurowe wzory zachwycają i na pewno nie trafią do kosza.

Projektowane na indywidualne zamówienia mogą się okazać osiągalne finansowo. Warto poszukać. Warto pomyśleć też dłużej nad tekstem zaproszenia. Często wybierany jest jeden z gotowych dostępnych w Internecie, ale może usiądźcie wspólnie wieczorem i spróbujcie napisać coś swojego, bardzo osobistego. Może wiersz, stworzony dla ukochanej?

Zaproszenie ślubne

fot. Materiały prasowe abcslubu.pl

Zobacz też: Jaki pierścionek zaręczynowy kupić?

Zachwycił mnie tekst jednej z par. Oto fragment: „..robić wspólnie kakao gdy zimno i grzanki na śniadanie i całować we włosy po przebudzeniu i na dobranoc i czytać książki obok siebie przed snem i mówić, że boli, że przemija i że czegoś nie umiemy i leżeć na słońcu nad wodą i ciągle szukać swoich rąk i wspólnie gotować i zachwycać się, że nam wyszło coś z niczego i dotykać i podziwiać i mówić, że bez Ciebie to bez sensu i nie pozwalać drugiemu rozpadać się na kawałki i nie mieć pieniędzy i je mieć i głaskać kota i czuć się bezpiecznie i tęsknić. Po prostu już zawsze być razem”.

A gdy skończą się ślubne uroczystości i weselne tańce, to ściągnijcie buty i zasadźcie razem drzewo, takie jak to, które pojawiło się w waszych zaproszeniach.

Tekst: Bogna Trętko, Paper Flower Art
www.paperflowerart.pl
Źródło: abcslubu.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (14)
/rok temu
Odpowiadając na pytanie w tytule - zdecydowanie wyjątkowe :) To jest jedyny dzień w życiu, chcę aby goście czuli się na weselu jak najlepiej i myślę, że eleganckie, wytworne zaproszenia będą do tego odpowiednim wstępem. Sama lubię połączenia złota, srebra - podobają mi się zaproszenia w stylu glamour http://zaproszenia-slubne.org/zaproszenia-w-stylu-glamour-propozycje-na-wiosne/ :)
/2 lata temu
Ponieważ na ich stronie nie można nawet komentarza wystawić, przestrzegam dziewczyny tutaj :) Kontakt z firmą jest bardzo trudny, ani mailowo, ani telefonicznie, ani przez fb nie da się niczego załatwić. Zamówiliśmy zaproszenia 04.05, wysłaliśmy do druku dnia 09.05, minął tydzień, prosiliśmy o numer przewozowy, po czterech telefonach i dwóch mailach okazało się, że zaproszenia nie zostały wysłane. Telefonicznie Państwo powiedzieli, że zwrócą koszty przesyłki za problemy i jeszcze raz mamy zamówić zaproszenia. No więc zaufaliśmy, zamówiliśmy i po raz drugi. brakowało kilku sztuk zaproszeń i kokardek. mieliśmy zamówić na nowo ABY NIE MUSIELI ODDAWAĆ KOSZTÓW PRZESYŁKI - AŻ 15 zł ! :O Od kilku dni pisze maile, wiadomość na fb, ale odpowiedzi brak, jedynie telefon odbierają i mówią za każdym razem - muszę to sprawdzić. NIe tylko czekaliśmy na zaproszenia za długo, oszukali nas z tym, że zaproszenia się nie zapisały i z tym, że oddadzą nam koszty przesyłki. BARDZO NIE POLECAM !
/2 lata temu
Pewnie, że wyjątkowe, zwłaszcza, że to pewnie jedyna taka okazja;P Polecam sklep www.probitus.pl
POKAŻ KOMENTARZE (11)