wieczór panieński fot. Fotolia

Wieczór panieński - 5 najlepszych pomysłów na niezapomnianą i szaloną zabawę!

Jesteś druhną i nie wiesz jeszcze, jak zorganizować wieczór panieński? Mamy coś dla ciebie!
wieczór panieński fot. Fotolia

Wieczór panieński organizowany jest przez druhnę najczęściej na tydzień lub dwa przed weselem. W wieczorze panieńskim uczestniczą jedynie kobiety - sama przyszła panna młoda, druhna i najbliższe koleżanki. Moda na wieczory panieńskie przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych i szybko znalazła grono zwolenników. Poznaj 5 pomysłów na to, jak spędzić wieczór panieński.

Poznaj test wiedzy o narzeczony, który możesz ywkonać podczas wieczoru panieńskiego!

1. Wyjście do klubu

To chyba najpopularniejszy sposób na wieczór panieński. Zwykle druhna rezerwuje VIP room lub cały klub. Panna młoda ubiera się w jasny strój, często ma też na sobie welon. Dobrym pomysłem jest zamówienie limuzyny, przygotowanie zestawu gier i zabaw, kupienie szarf z napisem "Wieczór panieński" oraz tortu. Pamiętaj, aby wybrać taki model słodkiego ciasta, aby nie zawstydzić panny młodej. 

2. Wieczór w SPA

Niekonwencjonalnym pomysłem na wieczór panieński jest wieczór w SPA. Dobrze, jeśli zaproszone dziewczyny złożą się na specjalne zabiegi odprężające dla panny młodej oraz na coś specjalnego dla siebie. To idealny sposób na zrelaksowanie się przed wielkim dniem oraz miłe spędzenie czasu.

Zobacz, jakich błędów należy unikać, podczas organizacji wieczoru panieńskiego 

3. Domówka

Dla domatorek najlepszą opcja okazuje się wieczór panieński spędzony w domu. W towarzystwie najbliższych przyjaciółek, wina i słodyczy warto zorganizować filmowy seans ślubny. Polecam szczególnie "Ślubne wojny", "Mój chłopak się żeni" oraz "Uciekającą pannę młodą".

4. Pudełko z niespodzianką

Wyskakujący striptizer z pudełka to gwóźdź programu amerykańskich wieczorów panieńskich. Wiele druhen również zamawia tego typu atrakcje na wieczór panieński swojej przyjaciółki. Zanim jednak zdecydujesz się na taką formę, zastanów się, czy sama panna młoda będzie zadowolona. Idealny wieczór panieński powinien być stworzony przede wszystkim z myślą o jak najlepszej zabawie panny młodej!

5. Wizyta u wróżki

Tarot, wróżba z fusów, czy magiczna kula, z której da się przewidzieć przyszłość pary młodej to najbardziej nietypowa forma spędzenia wieczoru panieńskiego. Należy do niej podejść z dużą dozą humoru.