Wieczór panieński - 5 pomysłów

Przed tobą wieczór panieński? Jakie trendy są najmodniejsze jeśli chodzi o urządzanie wieczorów panieńskich? Wieczór panieńskie to niełatwa sprawa, ale kobiety są bardzo pomysłowe i potrafią swoją kreatywnością zakasować kawalerskie zabawy z gołymi paniami w tle.
/ 08.07.2013 14:31

Zazwyczaj to o wieczorach kawalerskich krążą legendy. Jednak również kobiety coraz chętniej wyruszają na całonocny podbój miasta, zamiast obgryzać nerwowo paznokcie, podczas gdy przyszły pan młody w otoczeniu kolegów spija wódkę z ramienia atrakcyjnej brunetki. Okazuje się, że w pomysłach i szaleństwie panie potrafią być o wiele kreatywniejsze niż panowie. Oto 5 ciekawych trendów, które zapewnią niezapomniany wieczór panieński.

Zobacz też: Lista prezentów ślubnych – moda, czy praktyczne rozwiązanie

1. Wieczór panieński jak najdalej stąd

Coraz częściej wieczory panieńskie organizowane są w innym mieście, aby uniknąć spotkania przyszłego męża, surowego szefa, czy też nielubianego sąsiada. Jednym słowem wszystkich, którzy nie powinni widzieć nas w stanie, do jakiego mamy zamiar się doprowadzić. W wersji luksusowej, można się nawet pokusić o wyjazd do innego kraju, aby mieć gwarancję, że nikt nie zrozumie wygłaszanych przez nas życiowych mądrości. Najpopularniejsze polskie miejsca to morze lub stolica. Z kolei zagraniczne wojaże najczęściej prowadzą do Włoch, Hiszpanii lub naszych czeskich sąsiadów.

2. Wieczór panieński spełnione marzenie

Wieczór panieński organizowany jest najczęściej przez najbliższą przyjaciółkę lub siostrę przyszłej panny młodej, która z pewnością zna jej marzenia. Nawet te najskrytsze. Jest więc idealną okazją, by spełnić chociaż jedno z nich. Dla przykładu – marzeniem przyszłej żony jest weekend w SPA? 5 najbliższych przyjaciółek, pakiet zabiegów pielęgnacyjnych i luksusowe otoczenie – idealny relaks przed zbliżającym się weselem.

Zobacz też: Czy można zaufać osobie, która już raz uciekła sprzed ołtarza?

3. Wieczór panieński: pytanie czy wyzwanie?

Jedną z popularniejszych rozrywek w trakcie wieczoru panieńskiego są zadania sprawdzające wiedzę na temat wybranka. Ostatnio jednak coraz częściej można się spotkać z niestandardowymi wyzwaniami, jakie stawiane są przed panną młodą. Może to być pocałowanie wszystkich napotkanych mężczyzn z wąsami lub zdobycie numeru od wybranego przystojniaka. Jedynym ograniczeniem w przygotowywaniu zadań jest wasza wyobraźnia.

4. Przez żołądek do... dalszej imprezy

Dobre fundamenty to podstawa. Wieczór panieński to coraz częściej po prostu dobre jedzenie w doborowym towarzystwie. W tym wypadku liczy się także odpowiednia "podbudówka" pod wieczór i szampańską zabawę. Kanapki i chipsy nie zdadzą egzaminu, potrzebny jest konkret. Z pomocą przychodzą tu portale do zamawiania jedzenia (np. Foodpanda.pl), gdzie oprócz oklepanej pizzy można znaleźć wiele innych dań, co dodatkowo urozmaici wieczór i sprawi, że każda znajdzie coś dla siebie. Oszczędność czasu i zamawianie jedzenia bezpośrednio do miejsca, w którym obecnie znajduje się panna młoda są dodatkowymi plusami. I wreszcie nie trzeba spędzać całego dnia w kuchni! Innym pomysłem dla kulinarnych mistrzyń i zagorzałych fanek Gordona Ramseya, może być wspólne gotowanie w jednej kuchni lub wspólna lekcja/kurs kulinarny.

Zobacz też: Czym jest gamofobia i jak sobie z nią radzić?

5. Przebieranie w motywach

Wieczór panieński nie może się obyć bez motywu przewodniego i odpowiedniego przebrania. Obecnie jednak odchodzi się od diabelskich rogów i kabaretek na rzecz bardziej wyszukanych pomysłów – wieczoru w stylu lat 20., nocy żywych trupów lub przebrania za policjantki, kowbojki lub zakonnice. Ma być odważnie i rzucać się w oczy. Nic tak nie cieszy, jak wspólne przygotowania do wyjścia i mini-metamorfozy na jedną noc. W końcu każda mała dziewczynka lubi się przebierać i ta przyjemność nie mija z wiekiem.

Zobacz też: Błogosławieństwo rodziców - jak sobie poradzić ze stresem?

Dobre jedzenie, przednia zabawa i grono sprawdzonych znajomych to proste i sprawdzone sposoby na spędzenie niezapomnianego wieczoru panieńskiego, który z założenia obchodzi się raz w życiu. Jednak jedna zasada bez względu na trendy nigdy nie ulegnie zmianie: „Cokolwiek zdarzyło się na wieczorze panieńskim, pozostaje słodką tajemnicą jego uczestniczek”.

Źródło: Materiały prasowe praktycy.com