Wesele w stylu rustykalnym - dekoracje

Jak urządzić wesele w stylu rustykalnym? Jak uzyskać sielski klimat i o jakich motywach nie można zapomnieć? Podpowiadamy.
/ 14.04.2014 16:06

Wesele w stylu rustykalnym spodoba się parom młodym uwielbiającym folklor, naturę i nieco starodawne klimaty we wnętrzach oraz stylizacji. Jak urządzić wesele w stylu rustykalnym? Jak uzyskać sielski klimat i o jakich motywach nie można zapomnieć? Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Wesele w stylu rustykalnym - dekoracje

fot. Fotolia

Miejsce w rustykalnym klimacie

Jeśli chcecie urządzić wesele w stylu rustykalnym, musicie koniecznie wybrać odpowiednie miejsce w swojskim, sielskim klimacie. Najlepiej jeśli to będzie, np. drewniana chata, karczma, stodoła, albo tradycyjny dworek. Jeśli to spory problem, można nieopodal miejsca, w którym odbędzie się ślub, wesele, w ogrodzie lub w plenerze umieścić drewniany podest przyozdobiony kwiatami, folkowymi chustami czy koronkowymi tkaninami. Będzie się świetnie nadawał do tańczenia!

Styl rustykalny, inaczej wiejski, to styl ciepły, przytulny, bliski naturze. Dlatego miejsce powinno być otoczone piękną przyrodą lub roztaczać wyjątkowe widoki. Największą rolę w stylu rustykalnym odgrywa drewno, najlepiej o naturalnej barwie, z mocno zarysowanymi słojami.

Fajnym pomysłem dopełniającym ślub i wesele w rustykalnym stylu może być sesja zdjęciowa nad wodą, na drewnianej łódce. Ujęcia na łące lub na trawie to także pasujący do całości, bardzo uroczy motyw.

Jeśli nie chcesz aż tak dosłownego rustykalnego stylu zobacz też jak urządzić sielski ślub.

Wesele w stylu rustykalnym - dekoracje

fot. Fotolia

Rustykalne dekoracje - kolory i styl

W rustykalnych wnętrzach powinny dominować jasne, pastelowe kolory. Bardzo dobrze z drewnem będą się komponować surowe tkaniny, dodatki z lnu i juty, czy też obrusy robione na szydełku. Można również wykorzystać łatwo dostępną rafię przewiązując nią ceramikę lub szkło. Styl rustykalny kocha wszelkie dodatki i bibeloty - wszelkie ceramiczne dzbanki, stare naczynia, szklane słoje i buteleczki, wiklinowe koszyki, naftowe lampy czy kolorowe poduchy i chusty.

Wesele w stylu rustykalnym - dekoracje

fot. Fotolia

Drewniane drogowskazy i menu na korze

Ciekawym pomysłem mogą być także np. drewniane drogowskazy. Dodadzą smaku, a gościom ułatwią komunikację. Menu czy winietki mogą być wypisane na korze lub starym papierze. Obrusy niekoniecznie muszą być białe, mogą być kolorowe niczym folklorystyczne wzory na chustach, można też wykorzystać len lub ozdobić tylko dodatkami drewniane ławy i stoły.

Wesele w stylu rustykalnym - dekoracje

fot. Fotolia

Suknia ślubna w klimacie folkowym

Suknia ślubna na rustykalnym ślubie i weselu powinna być zwiewna, delikatna, o prostym kroju. Może też mieć charakter etniczny, folkowy. Na głowie - wianek z żywych kwiatów lub wpięty jeden duży kwiat. Bukiet ślubny i wszelkie dodatki ślubne z użyciem kwiatów powinny mieć charakter polny, a nawet ogrodowy. Spokojnie można wykorzystać dobrodziejstwo plonów naszych ogrodów układając je jako dekorację.

Wszelkie miody, dżemy i powidła idealnie nadadzą się na prezenty dla gości.

Wesele w stylu rustykalnym - dekoracje

Fotograf Anna Grabowska, bukiet, poligrafia ślubna i dekoracje na stół weselny: Pracownia Astra, Kraków, Miejsce Rancho Texas, Kraków oraz Bogna Trętko, Paper Flower Art

Na śluby rustykalne najlepiej wybierać czas lata i jesieni, kiedy możemy wykorzystać kwiaty, owoce czy przetwory danej pory roku.

Na podstawie materiałów prasowych Ceremony Concept /www.ceremonyconcept.pl /abcslubu.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/31.05.2016 16:07
Filmowiec z "Nazajutrz" specjalizuje się w rustykalnych ślubach - pod chmurką, eco, zielono i w drewnie:) Ma dopasowany styl i można znaleźć go na facebook.pl/nazajutrzfilm
/13.06.2016 11:20
Faktycznie, świetni są!!!
/04.03.2016 19:28
Stawiam na eleganckie zdobienia na weselu, teraz z moim lubym myślimy czy nie pojechać na Targi do Bydgoszczy, chciałabym zobaczyć grawerki na butelkach, może bedzie tam stoisko polanina, to będę mogła z bliska się przyjrzeć.