Druhny w ciemnych sukienkach? Czemu nie! W końcu to decyzja panny młodej.

Wesele w plenerze - komary i inni nieproszeni goście

Urządzasz ślub i wesele w plenerze? nie zapomnij odpowiednio zabezpieczyć się przed niechcianymi gośćmi w postaci... komarów, kleszczy, os i innych owadów latających. Jak można sobie poradzić z owadami latającymi na imprezie plenerowej? Mamy kilka podpowiedzi.
/ 09.08.2012 16:06
Druhny w ciemnych sukienkach? Czemu nie! W końcu to decyzja panny młodej.

Plenerowe śluby i wesela oraz przyjęcia typu garden party nadal są hitem wśród uroczystości rodzinnych. Świeże powietrze, piękne widoki, luźna atmosfera mogą zostać zakłócone przez latające owady, które potrafią zepsuć najlepszą zabawę. Warto pomyśleć o tym przed przyjęciem, a wbrew pozorom jest wiele skutecznych sposobów radzenia sobie z latającymi owadami, od dezynsekcji zaczynając, a na żelach łagodzących swędzenie kończąc.

Zobacz też: Zbiór tekstów przysięgi małżeńskiej i wyszukiwarka USC

Poniżej chronologiczna lista działań przeciwko latającym, kąsającym owadom, które warto podjąć, by impreza odbywała się bez zakłóceń:

Dezynsekcja/odkomarzanie

Dezynsekcja i odkomarzanie to najbardziej skuteczna metoda. Efekt utrzymuje się od kilku tygodni do 2 miesięcy. Spryskuje się wówczas okoliczne krzaki, drzewa, trawy oraz zbiorniki stojącej wody. Koszt takiej akcji przeprowadzonej przez profesjonalną firmę zaczyna się od 300 zł w górę, ale można również zrobić to samemu.

Zobacz też: Przydatne teksty weselne – niezbędnik

Rośliny odstraszające komary i inne owady

Roślinami tymi są kocimiętka, lawenda, mięta i plektrantus. Mają intensywny przyjemny dla ludzkiego nosa, a nieznośny dla komarów zapach. Jeżeli przyjęcie odbywa się w namiocie, na tarasie można wykorzystać do dekoracji otoczenia rośliny, które swoim zapachem zrażają owady do wlatywania na teren przyjęcia. Można wystawić donice z tymi roślinami lub wkomponować je w dekoracje stołów, jednak ich ilości musiałyby być znaczne.

Lampy owadobójcze

Lampy owadobójcze są ogólnodostępne w marketach ogrodniczych. Działają nocą wabiąc do siebie światłem ultrafioletowym owady.

Zobacz też: Ubezpieczenie ślubu - co, jak i kiedy?

Świece i pochodnie z olejkiem przeciw komarom i innym owadom latającym

Oprócz praktycznej funkcji odstraszania owadów świece i pochodnie spełnią jeszcze funkcję dekoracyjną oświetlając okolicę przyjemnym, ciepłym światłem. Świece palą się od kilku do kilkunastu godzin, natomiast do pochodni należy co kilka godzin dolewać oliwy przeciw komarom.

Zobacz też: Atrakcje na ślubie i weselu 2012

Silikonowe opaski na nadgarstek

Opaski wydzielają zapach olejku citronella lub lawendy. Chronią gości przed niepożądanym atakiem owadów. Również plastry nasączone tymi olejkami można przykleić na ścianach, oknach, stołach.

Spraye i żele

Spraye aplikowane bezpośrednio na skórę również bardzo dobrze chronią przed owadami, ale należy ten zabieg powtarzać co kilka godzin. Dla niektórych może to być trochę nieprzyjemne, ale dostępne w marketach spryskiwacze dają dobre efekty. Warto zaopatrzyć się również w chłodzące żele zmniejszające obrzęk i swędzenie, na wypadek gdyby pomimo powyższych zabezpieczeń jakiś komar przedarł się i "uciął".

Ekspert portalu abcslubu.pl - Małgorzata Kochanek / Anioły Przyjęć

Źródło: abcslubu.pl