VI Międzynarodowy Festiwal Mody Ślubnej Torwar 2009

Szał ślubnych sukienek, czekoladowe fontanny, luksusowe limuzyny, a to wszystko przy iście weselnym akompaniamencie – targi ślubne na warszawskim Torwarze już za nami. W miniony weekend, 5-6 grudnia halę odwiedziły tysiące osób, zainteresowanych najnowszymi trendami w modzie ślubnej oraz ofertą około 250 wystawców z kraju i zagranicy. Portal We-Dwoje.pl był jednym z patronów medialnych imprezy.
Szał ślubnych sukienek, czekoladowe fontanny, luksusowe limuzyny, a to wszystko przy iście weselnym akompaniamencie – targi ślubne na warszawskim Torwarze już za nami. W miniony weekend, 5-6 grudnia halę odwiedziły tysiące osób, zainteresowanych najnowszymi trendami w modzie ślubnej oraz ofertą około 250 wystawców z kraju i zagranicy. Portal We-Dwoje.pl był jednym z patronów medialnych imprezy.

Jeśli do ślubu, to z klasą
Gości przybywających na targi ślubne już przed halą witały pierwsze atrakcje w postaci szerokiej oferty limuzyn i zabytkowych samochodów. Bogaty wybór typów, marek i kolorów zadowolił z pewnością nawet najbardziej wymagające pary młode.

VI Międzynarodowy Festiwal Mody Ślubnej Torwar 2009VI Międzynarodowy Festiwal Mody Ślubnej Torwar 2009

Festiwal Muzyki Weselnej
Po wejściu do wnętrza hali zwiedzający mogli od razu odczuć weselną atmosferę, a to za sprawą sceny, na której swoje umiejętności prezentowały zespoły weselne, m.in. Axel Live, Sonus, Tequila i Hades. Każdy występ gromadził niemałą publiczność, a muzycy starali się wykazać nie tylko zdolnościami wokalnymi, lecz także umiejętnością zabawiania gości, tak przecież cenną, jeśli chodzi o oprawę muzyczną wesela.

Coś słodkiego dla każdego
Wśród wystawców znalazły się m.in. firmy sprzedające i wynajmujące czekoladowe fontanny. Jeśli ktoś do tej pory nieufnie odnosił się do tej nowinki, miał okazję zweryfikować swoje poglądy – przy stoisku firmy Cukieteria można było skosztować oblanych czekoladą smakołyków, a także zaczerpnąć co nieco z likierowej fontanny, oczywiście... czekoladowym kieliszkiem.
Gdyby jednak słodkości było mało, na jednym ze stoisk można było nacieszyć oczy ofertą niezwykłych tortów. Prezentowane dekoracje, z założenia przeznaczone na wieczory panieńskie i kawalerskie, wzbudzały rozbawienie zwiedzających swoją dowcipną i niedwuznaczną treścią.

Suknie, suknie i jeszcze raz suknie
Przyszłe panny młode, poszukujące tej jedynej, wymarzonej sukni, z pewnością miały w czym wybierać. Wśród niezliczonych stoisk producentów oraz salonów sukien można było obejrzeć najnowsze kolekcje takich firm jak: Pronuptia, Rigore, Virginia, Adria, Veromia, Albero D’Argento, Angel, Emmi Mariage, Kreacja Żannet, Jola-Moda i wiele innych. Suknie były także prezentowane przez modelki podczas cogodzinnych pokazów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Już wkrótce na łamach portalu We-Dwoje.pl będzie można obejrzeć obszerne galerie zdjęć z tychże pokazów, w tym galerię jedynego w Polsce pokazu kolekcji na rok 2010 marki Veromia.
Organizatorzy przygotowali coś także dla tych panien młodych, które nie kierują się tylko najnowszymi trendami, lecz także... ceną. W jednym z pomieszczeń hali znajdował się komis sukien ślubnych, gdzie można było w przystępnych cenach nabyć suknie z kolekcji z poprzednich lat.
Nie zabrakło także czegoś dla panów, choć oferta garniturów była znacznie skromniejsza – zaprezentowały się zaledwie 2 firmy: Dyplomata oraz Pawis.

Dodatki
Do kompletnego stroju brakuje jeszcze kilku drobiazgów – jednak je także bez problemu można było znaleźć na licznych stoiskach. Buty ślubne renomowanych firm tj. Witt, Growikar i Francesco Italy, koszule, rękawiczki, kapelusze, toczki...
Nie zabrakło także bogatej oferty ślubnej biżuterii, a przede wszystkim obrączek. Swoje produkty zaprezentowała m.in. firma Excelsior, Jubiler Schubert (tu dodatkową atrakcją był konkurs z imponującą nagrodą: samochodem Kia Soul), Aren’art Forever, Gold Commerce, Red Rubin, Biżuteria Jolanta Radziszewska oraz Laminex (przyciągająca uwagę oferta biżuterii oraz upominków z kryształów Svarowskiego).

VI Międzynarodowy Festiwal Mody Ślubnej Torwar 2009

Utrwalić najważniejsze chwile
Najszerszą – zaraz po sukniach ślubnych – ofertę zaprezentowali fotografowie. Chętnie udzielali informacji, a swoje dotychczasowe dokonania prezentowali w formie albumów, prezentacji multimedialnych i wystaw fotografii. Ich stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem i przypuszczam, że niejedna para opuściła Torwar zadowolona ze znalezienia właściwej osoby do utrwalenia najważniejszej uroczystości w swoim życiu.

Oprawa uroczystości
Mając już samochód, stroje, obrączki, zespół i fotografa, wyruszamy na dalsze poszukiwania. Przed nami cała oprawa wesela – ale także w tej kwestii służą pomocą niezliczeni wystawcy. Konsultanci ślubni, firmy dekoratorskie i cateringowe, kwiaciarnie, a także, choć nieliczne, restauracje – to wszystko można było znaleźć na warszawskim Torwarze. Firmy prześcigały się w pomysłach na zaprezentowanie swojej oferty. Można było więc obejrzeć gotowe udekorowane stoły, bukiety ślubne, a nawet aktorów w strojach szlacheckich, którzy mogą uświetnić wesele w jednym z prezentowanych lokali (Pałacu Ossolińskich w Sterdyni).
Nie zabrakło także atrakcji takich jak confetti i sztuczne ognie, którymi można urozmaicić swoje wesele.

I wiele więcej
Do pełnej oferty zabrakło jeszcze chyba tylko zaproszeń ślubnych oraz alkoholu, jednak bez obaw – one także znalazły się w gąszczu targowych stoisk. A może kurs tańca, aby móc zabłysnąć na weselu? Żaden problem, radą służyli profesjonalni instruktorzy.
Gdyby tego wszystkiego było mało, wśród wystawców znalazły się także rozmaite – i czasem dość nieoczekiwane – „perełki”. O ile prezentacja makijaży i zabiegów upiększających (w tym firma zajmująca się opalaniem natryskowym!) na targach ślubnych nie dziwiła, o tyle zaskakujące mogło być pojawienie się firmy Lady-Comp, prezentującej nowoczesny sprzęt związany z antykoncepcją. Jednak również ta tematyka może kojarzyć się ze ślubem, choć jest to skojarzenie nieco dalsze niż w przypadku innych wystawców.

VI Festiwal Mody Ślubnej na warszawskim Torwarze z pewnością dla wielu zwiedzających okazał się owocny, a prezentowane podczas pokazów najnowsze trendy w modzie ślubnej będą miały swoje odzwierciedlenie w tym, co zobaczymy w salonach i podczas ślubów w zbliżającym się roku 2010. Już wkrótce We-Dwoje.pl przedstawi foto-relację z tego, co w ślubnej modzie „piszczy”, tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z targów.

tekst: Urszula Skowrońska
fot. Rafał Wieliczko
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (16)
/9 lat temu
Do zdjęć najlepszy jest mocniejszy makijaż; lekkich, pastelowych kolorów nie widać na zdjęciach i twarze wychodzą bez wyrazu! A przy mocniejszym każdy element twarzy jest pięknie zarysowany :)
/9 lat temu
Otóż to :) A że jedna z pań przesadziła z solarium to już inna sprawa ;)
/9 lat temu
może była na Karaibach, kto tam wie... :P
/9 lat temu
jaaa ale ta babka po prawej strasznie wygląda!! o zgrozo!!
POKAŻ KOMENTARZE (13)