Tradycyjne zaślubiny? Niekoniecznie

Ślub na plaży pod palmami wydawał się jedynie marzeniem. Kojarzył nam się raczej ze scenami z filmu, a nie z rzeczywistością. Ale to już osiągalne dla tych młodych par, których fantazja rozpościera się poza tradycyjną formę ślubnej ceremonii.
/ 14.09.2008 23:02
Ślub na plaży pod palmami wydawał się jedynie marzeniem. Kojarzył nam się raczej ze scenami z filmu, a nie z rzeczywistością. Ale to już osiągalne dla tych młodych par, których fantazja rozpościera się poza tradycyjną formę ślubnej ceremonii.

Dla przykładu, Ecco Holiday oferuje nowożeńcom dwa pakiety ślubne na Sri Lance. Tańszy Cinfifi’s Silver Wedding, zawiera opłatę dla urzędnika, usługi mistrza ceremonii, akt ślubu i certyfikat w języku angielskim. Toast wzniesiony będzie butelką wina musującego, do tego dwupoziomowy tort weselny, bukiet ślubny dla panny młodej i kwiaty w butonierkę dla pana młodego, a także dekoracje ślubne w miejscu ceremonii. Obsługa zagwarantuje owoce i kwiaty na powitanie pary młodej, tradycyjną lampkę oliwną udekorowaną świeżymi kwiatami oraz tradycyjne błogosławieństwo religijne śpiewane przez grupę cejlońskich dziewcząt. Aby ten wyjątkowy dzień był jeszcze doskonalszy, dzień wcześniej para młoda uda się na masaż ciała. Natomiast po ceremonii otrzyma pamiątkowy prezent od hotelu, później uda się na godzinny rejs łodzią i przejażdżkę słoniem. Na pamiątkę uroczystość nagrana zostanie na VCD i uwieczniona zostanie na zdjęciach, które nowożeńcy otrzymają wraz z albumem. Hotel na specjalne życzenie gwarantuje nawet obecność świadków.
W pakiecie Gold para młoda otrzyma dodatkowo przedślubne zabiegi SPA – Ayurveda, występ bębniarzy i tancerzy Kandyan oraz 5-daniową kolację na noc poślubną, a podczas ceremonii ślubnej pojawią się przekąski i soft drinki dla gości.

Pakiety dotyczyć mogą gości zakwaterowanych w wybranych hotelach. Ecco Holiday gwarantuje je dla hoteli Eden Resort & Spa, Riverina i Club Palm Garden.

Tradycyjne zaślubiny? Niekoniecznie

Jest jednak kilka wymogów formalnych aby ślub „pod palmami” doszedł do skutku. Pamiętać należy, aby w Polsce przygotować fotokopie paszportów i aktów urodzenia pary młodej. Dokumenty powinny dotrzeć do hotelu 30 dni przed planowaną datą ślubu. Nie można zapomnieć o jednoczesnym zabraniu ze sobą w podróż oryginałów dokumentów, które muszą dotrzeć do hotelu co najmniej 4 dni przed ceremonią. Dokumenty ślubne oraz zgoda ministerstwa z angielskim tłumaczeniem będą dostarczone nowożeńcom w terminie 14 dni roboczych od daty ślubu. Wymagane jest od osób zawierających związek małżeński ukończenie 18 lat.

„Dbamy, aby formalnymi obowiązkami nie obarczać naszych wyjątkowych podróżników, dużo wcześniej razem z parą młodą przygotowujemy komplet niezbędnych dokumentów i dopilnowujemy aby dotarły na czas do hotelu. Nowożeńcy niecierpliwie czekają na wylot, a potem zawsze wracają szczęśliwi i zrelaksowani” – mówi Konrad Lewartowski z Portalu Turystycznego Cititravel.pl.

„Oceniając koszty całego wyjazdu łącznie z ceremonią zaślubin możemy opierać się na informacjach dostarczanych nam przez same młode pary. Stwierdzają, że są zdecydowanie niższe niż tradycyjny ślub i wesele, a wrażenia nieporównywalnie przyjemniejsze”. – dodaje Lewartowski.

Cena pakietu Silver to około 2500 PLN, natomiast pakiet Gold to około 3500 PLN za parę. Do tych kosztów należy doliczyć pobyt wakacyjny na Sri Lance (przelot, transfer i zakwaterowanie).

Tradycyjne wesele czy kameralna ceremonia nad oceanem? Pozostawiamy do wyboru.