Tematyczny wieczór panieński

Tematyczny wieczór panieński

Tradycja organizowania wieczorów panieńskich przywędrowała do nas z Zachodu. Zakorzeniła się w gronie ślubnych obyczajów i cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest okazją do pożegnania stanu wolnego oraz szalonej zabawy w gronie przyjaciółek. Już zwyczajem stało się spędzanie tego wieczoru w nocnych klubach. Ale pomysłem o wiele ciekawszym może być wybranie przewodniego motywu i zaaranżowanie przyjęcia w wybranym stylu w domu.
/ 20.04.2010 11:37
Tematyczny wieczór panieński

Pamiętaj o tym, aby zadbać o odpowiedni wystrój pomieszczenia oraz szalone kreacje uczestniczek. Jedną z propozycji może być przyjęcie w stylu hawajskim.

W stylu hawajskim

Wyspy te niewątpliwie kojarzą się nam z kwiatami, więc mogą być one głównym elementem dekoracyjnym. Sztuczne można kupić w kwiaciarniach, za pośrednictwem serwisów aukcyjnych lub też wykonać samodzielnie. Zarówno kwiaty, jak i pozostałe detale wystroju powinny być soczyście ubarwione. Kolory dominujące w krajobrazie hawajskim to: błękit morza, żółć piasku na plaży i zieleń bujnej roślinności. Te barwy powinny być kluczowe w dekorowanym pomieszczeniu.

Pamiętając o skutecznym oddziaływaniu zapachów na wyobraźnię, warto jest zaopatrzyć się w prawdziwe kwiaty, owoce lub przynajmniej odświeżacz powietrza o zbliżonym aromacie. Po udekorowaniu wnętrza przychodzi czas na skompletowanie garderoby. Musi być dostosowana do hasła przewodniego przyjęcia.

Jeżeli na ten wyjątkowy wieczór zaplanowane zostały szaleństwa w domu, dobrym pomysłem będzie kolorowe bikini, a do tego kwiatowe ozdoby oraz barwna spódniczka. Natomiast planując wyjście do klubu, warto zadbać o elementy wspólne, które pozwolą odróżnić uczestniczki wieczoru panieńskiego od pozostałych imprezowiczów.

Polecamy: Pomysły na wieczory kawalerskie

Wypad do SPA

Interesującą i przydatną propozycją na spędzenie wieczoru panieńskiego jest weekend w SPA. To doskonała okazja do regeneracji sił oraz pielęgnacji urody przed najpiękniejszą chwilą w życiu. Odprężające zabiegi wpłyną pozytywnie na wygląd zewnętrzny oraz samopoczucie zarówno panny młodej jak i jej przyjaciółek.

Taki wyjazd pozwoli się zrelaksować i choć przez chwilę zapomnieć o stresujących przygotowaniach ślubnych. Wizytę w SPA można wzbogacić o wizytę wizażystki, która udzieli wskazówek dotyczących tego, jak wydobyć i podkreślać naturalne piękno. Będzie to doskonały trening umiejętności przed ślubem.

Ekstremalnie…

Przyszłej pannie młodej, która nie boi się wyzwań i kocha sporty ekstremalne, radość sprawi niebanalny prezent. Im więcej adrenaliny wyzwoli, tym lepiej. Lot balonem, skok na bungee, rajd quadami czy paintball będą doskonałą niespodzianką dla odważnej panny młodej.

Zarówno formę imprezy, jak i przewidziane atrakcje należy dostosować do temperamentu i poglądów bohaterki wieczoru. Występ striptizera jednej kobiecie może sprawić frajdę, a inną zażenować.

Zobacz także: Co zamiast kwiatów

Prezenty dobre w każdej konwencji

Najmilszym elementem imprezy są upominki, które wręczane są przez uczestniczki wieczoru. Najpopularniejszym prezentem dla przyszłej panny młodej jest bielizna – budząca pożądanie męża, doskonała na noc poślubną. Im bardziej erotyczna, tym lepsza. Na liście upominków są też gadżety mające na celu uatrakcyjnienie przyszłego życia intymnego, np. odważna koszulka nocna, kości do gry z pozycjami łóżkowymi, eleganckie wydanie „Kamasutry”, perfumy z feromonami, czy kosmetyki do masażu.

Bohaterki wieczoru można obdarowywać także przydatnymi prezentami dla przyszłej pani domu. Proponuję wałki do ciasta z humorystycznymi sekwencjami, fartuszki kuchenne, zegary z miłosnymi pozycjami na każdą godzinę.

Dobrym rozwiązaniem jest przeprowadzenie dyskretnego wywiadu z przyszłą panną młodą i obdarowanie jej tym, czego aktualnie potrzebuje. Mogą to być wysokiej klasy kosmetyki, jakie będą przez nią użyte w dniu ślubu, podwiązka, czy biżuteria.
Ten niepowtarzalny wieczór warto jest uwiecznić, dlatego przynajmniej jedna osoba powinna mieć przy sobie aparat fotograficzny. Zdjęcie wszystkich uczestniczek imprezy oprawione w zabawną ramkę lub też wydane w formie kalendarza będą miłą pamiątką