AdobeStock_97522269.jpeg fot. Adobe Stock

Tanie zaproszenia ślubne: wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

Organizacja ślubu i wesela pochłania mnóstwo kosztów. Jeśli jednak dobrze pokombinować, można oszczędzić całkiem sporo, nie tracąc wcale na jakości! Jednym z przykładów są zaproszenia. Jak kupić tanie zaproszenia ślubne? Podpowiadamy!
Wioletta Górecka / 04.07.2019 15:31
AdobeStock_97522269.jpeg fot. Adobe Stock

Organizacja ślubu i wesela to ogromne koszty. Zawsze warto założyć ok 20-30 % rezerwy w stosunku do wyliczonych kosztów - na wszelki wypadek. Niewiele par stać na to, by za własne oszczędności urządzić huczne wesele. Szukają więc sposobów na oszczędności. Jednym z nich są... zaproszenia ślubne. 

Ile kosztują zaproszenia ślubne?

Choć z wielu elementów wesela można zrezygnować, by nieco zaoszczędzić, to jednak zaproszenia  są niezbędne. Koszt pojedynczego nie wydaje się być wysoki – zwykle to raptem kilka złotych. Jeśli jednak gości będzie przynajmniej kilkudziesięciu, nagle może okazać się, że za same zaproszenia do zapłacenia będzie nawet kilkaset złotych!

Dodaj do tego koszty kopert, znaczków i wysyłki (jeśli niemożliwe będzie wręczenie zaproszenia każdemu osobiście) – kolejnych kilkadziesiąt złotych ubywa z portfela. Zaproszenia ślubne są jednak jednym z tych elementów przygotowań, na którym zdecydowanie można sporo zaoszczędzić, choć rozwiązania nie od razu są oczywiste.

Jak wybrać idealne zaproszenia ślubne? Podpowiadamy!

Tanie zaproszenia ślubne – jak podejść do tematu? 

Rozważając wybór zaproszeń ślubnych, przede wszystkim zacznijcie od określenia:

  • Ilu gości chcecie zaprosić i do ilu z nich zaproszenia wyślecie pocztą
  • Styl zaproszeń, o jakim marzycie.

Pomoże to wstępnie oszacować koszty i porównać różne oferty.

Jeśli ślub i wesele będą organizowane w konkretnym stylu (np. rustykalnym), dobrze widziane będzie wręczenie zaproszeń w adekwatnym stylu. Jeśli jednak niespecjalnie zależy wam na konkretnej stylistyce, wybierzcie coś spośród gotowych projektów. To właśnie zaproszenia projektowane na zamówienie są najdroższe.

Wiele zależy także od papieru i materiałów ozdobnych. Poszukując niedrogich zaproszeń ślubnych, przejrzyjcie oferty sklepów internetowych. Zamówienie gotowych szablonów w ten sposób to spora oszczędność.

Teksty na zaproszenia ślubne - pomożemy ci wypełnić zaproszenie!

Tanie zaproszenia ślubne – gdzie szukać?

Najłatwiejszym sposobem na skuteczne poszukiwania zaproszeń ślubnych jest Allegro. Sklepów oferujących takie usługi jest mnóstwo, konkurencja zaś nie śpi – a to z kolei szansa dla ciebie, jako klienta, na zakupy satysfakcjonujące i niedrogie!

Proste, popularne motywy, takie jak kwiaty, gołębie czy serduszka, mogą kosztować nawet około złotówki za sztukę (a wielu sprzedawców dorzuca kopertę gratis).

Im prostszy wzór, tym niższa cena. Czytaj dokładnie opisy aukcji – niektórzy sprzedawcy umożliwiają w tak niskiej cenie nawet samodzielne zaprojektowanie zaproszenia (okładki, podpisu i treści zaproszenia).

Jeśli więc wasz budżet jest ograniczony, nie wahajcie się z wyborem tańszych zaproszeń ślubnych. Prosty, tematyczny motyw, dobrej jakości papier i estetyczne wykonanie - wszystko to możecie mieć za niską cenę, a goście nie zobaczą różnicy! 

Więcej o zaproszeniach na ślub:
Szukacie oryginalnych zaproszeń ślubnych? Podpowiadamy, gdzie i jak szukać!
Wierszyki na zaproszenia ślubne z prośbą o gotówkę zamiast prezentów - jak o to poprosić?
Zaproszenie na ślub cywilny - jak należy je zredagować?