Tanie zaproszenia ślubne – czy wypada takie wręczyć? Gdzie je kupić?

Organizacja ślubu i wesela pochłania mnóstwo kosztów. Jeśli jednak dobrze pokombinować, można oszczędzić całkiem sporo, nie tracąc wcale na jakości! Jednym z przykładów są zaproszenia. Jak kupić tanie zaproszenia ślubne? Podpowiadamy!
Wioletta Górecka / 2 miesiące temu
Zaproszenie ślubne fot. Adobe Stock

Choć z wielu elementów wesela można zrezygnować, by nieco zaoszczędzić, to jednak zaproszenia ślubne są niezbędne. Koszt pojedynczego nie wydaje się być wysoki – zwykle to raptem kilka złotych. Jeśli jednak gości będzie przynajmniej kilkudziesięciu, nagle może okazać się, że za same zaproszenia do zapłacenia będzie nawet kilkaset złotych!

Dodaj do tego koszty kopert, znaczków i wysyłki (jeśli niemożliwe będzie wręczenie zaproszenia każdemu osobiście) – kolejnych kilkadziesiąt złotych ubywa z portfela. Zaproszenia ślubne są jednak jednym z tych elementów przygotowań, na którym zdecydowanie można sporo zaoszczędzić, choć rozwiązania nie od razu są oczywiste.

Tanie zaproszenia ślubne – jak podejść do tematu? 

Rozważając wybór zaproszeń ślubnych, przede wszystkim zacznijcie od określenia:

  • Ilu gości chcecie zaprosić i ilu z nich zaproszenia wyślecie pocztą
  • Styl zaproszeń, o jakim marzycie.

Pomoże to wstępnie oszacować koszty i porównać różne oferty.

Jeśli ślub i wesele będą organizowane w konkretnym stylu (np. rustykalnym), dobrze widziane będzie wręczenie zaproszeń w adekwatnym stylu. Jeśli jednak niespecjalnie zależy wam na konkretnej stylistyce, wybierzcie coś spośród gotowych projektów. To właśnie zaproszenia projektowane na zamówienie są najdroższe.

Wiele zależy także od papieru i materiałów ozdobnych. Poszukując niedrogich zaproszeń ślubnych, przejrzyjcie oferty sklepów internetowych. Zamówienie gotowych szablonów w ten sposób to spora oszczędność.

Co podarować gościom w podziękowaniu? Mamy 10 super propozycji!

Tanie zaproszenia ślubne – gdzie szukać?

Najłatwiejszym sposobem na skuteczne poszukiwania zaproszeń ślubnych jest Allegro. Sklepów oferujących takie usługi jest mnóstwo, konkurencja zaś nie śpi – a to z kolei szansa dla ciebie, jako klienta, na zakupy satysfakcjonujące i niedrogie!

Proste, popularne motywy, takie jak kwiaty, gołębie czy serduszka, mogą kosztować nawet około złotówki za sztukę (a wielu sprzedawców dorzuca kopertę gratis).

Im prostszy wzór, tym niższa cena. Czytaj dokładnie opisy aukcji – niektórzy sprzedawcy umożliwiają w tak niskiej cenie nawet samodzielne zaprojektowanie zaproszenia (okładki, podpisu i treści zaproszenia).

Jak podziękować rodzicom na weselu?

Zaproszenie powinno być oczywiście ładne i estetycznie wykonane, ale pamiętaj o tym, że nie ma potrzeby przepłacania za coś, co prawdopodobnie i tak zostanie przejrzane przez zaproszonych przed ślubem, a następnie zostanie postawione na półkę lub schowane do szuflady...

Jeśli więc wasz budżet jest ograniczony, nie wahajcie się z wyborem tańszych zaproszeń ślubnych. Prosty, tematyczny motyw, dobrej jakości papier i estetyczne wykonanie - wszystko to możecie mieć za niską cenę, a goście nie zobaczą różnicy! 

To także może ci się przydać!
Jak odpowiedzieć na zaproszenie na ślub? 
Co podarować w prezencie młodej parze? Oto top 10 propozycji!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)