4 pułapki ślubnych przygotowań

Przy przygotowaniach do ślubu trzeba pamiętać o wielu kwestiach - sprawdź, jakie pułapki czyhają na narzeczonych, którzy planują ten wielki dzień! Sprawdź, czego unikać podczas przygotowań do ślubu!
/ 29.02.2016 15:39

Przy przygotowaniach do ślubu trzeba pamiętać o wielu kwestiach - sprawdź, jakie pułapki czyhają na narzeczonych, którzy planują ten wielki dzień!

Pułapki przy przygotowaniach ślubnych

fot. Fotolia

Marzymy o tym, aby w dniu ślubu wszystko było dopięte na ostatni guzik, a sama ceremonia olśniła wszystkich gości. Istnieje jednak kilka pułapek, które czyhają absolutnie na wszystkich przygotowujących się do ślubu!
Warto pamiętać o kilku kwestiach, aby ten wyczekiwany dzień nie zamienił się w chwilę pełną wpadek, skutecznie mogących zepsuć humor.

 

1. Eksperymenty z wyglądem

Chyba każda panna młoda chce na swoim ślubie wyglądać naprawdę wyjątkowo. Popieramy to dążenie, ale z jedną sugestią - wszystko należy przetestować odpowiednio wcześniej.
Jeśli w dniu ceremonii chcesz być opalona, pamiętaj o ryzyku poparzenia, zwłaszcza jeśli twoja cera jest skłonna do podrażnień słonecznych. Nie decyduj się też na wizytę w solarium kilka dni przed ślubem.
Makijaż i fryzurę ślubną wypróbuj wcześniej. Nie chodzi tylko o wygląd w lustrze - poproś kogoś, aby zrobił ci sporo zdjęć (również z fleszem). Nawet jeśli makjiaż z pozoru będzie prezentował się nienagannie, na zdjęciach może wyglądać o wiele gorzej. Przetestuj go również pod innym względem - nie zmywaj od razu, aby zobaczyć jak będzie wyglądał po kilku godzinach lub po wysiłku fizycznym. Okaże się wtedy, czy kosmetyki których użyła wizażystka, są trwałe i odporne np. na pot.
Buty powinny być wcześniej rozchodzone, aby nie przysporzyć pannie młodej bólu.

 

2. Brak nakryć dla nieprzewidzianych gości

Obecność na przyjęciu zwyczajowo należy potwierdzić do dnia ustalonego przez państwa młodych i podanego na zaproszeniu.
Zdarzają się jednak nieprzewidziane sytuacje i mogą znaleźć się goście, którzy w ostatniej chwili jednak zdecydują się uczestniczyć w uroczystości. Niektórzy z nich nie wpadną nawet na pomysł, by uprzedzić o tym choćby i dzień wcześniej. Warto więc mieć kilka miejsc "w zapasie", aby uniknąć przykrych niespodzianek.

 

3. Przekazanie obrączek nieodpowiedzialnej osobie

Sytuacja, w której świadek nerwowo szuka w kieszeni obrączek, wydaje się wprost wyjęta z kiepskiej komedii romantycznej. Wprawdzie życie to nie film, jednak takie wpadki zdarzają się nadzywczaj często.
Jeszcze częściej bohaterami tego typu perypetii stają się najmłodsi - mała dziewczynka niosąca obrączki może wygląda uroczo, ale niekoniecznie zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Pamiętaj o tym, że obrączkami powinna zajmować się naprawdę odpowiedzialna osoba.

 

4. Błędy przy zakupie alkoholu

Po wielu latach nikt nie będzie pamiętał, że panna młoda miała plamę na sukience, a pan młody pomylił słowa przysięgi, za to niedobór alkoholu wypomną wszyscy.
Przy planowaniu ilości trunków na wesele lepiej jednak przecenić możliwości gości i kupić go za dużo, niż narazić się na brak alkoholu przed zakończeniem przyjęcia.
Pamiętaj również o tym, aby kupować napoje alkoholowe wyłącznie z pewnego i legalnego źródła!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/18.12.2017 18:58
My z narzeczonym długo szukaliśmy sali na nasze wesele. Coś nam zawsze nie pasowało. Dopiero gdy trafiliśmy na Hotel Biały Dom w Paniówkach wybór stał się jasny. W czerwcu mamy tam wesele :)
/09.03.2017 09:26
my kupujemy alkohol w polaninie, powiedzieliśmy ile mamy gości dorosłych i chyba pan Marek powiedział nam ile mamy kupić alkoholu, ogólnie fajny kontakt i tel i email. ps w życiu bym nie pomyślała że to aż tyle trzeba samej wódki + inne alkohole. Co do wyglądu już raz jako gość poszłam do kosmetyczki i na swoje wesle idę na makijaż próbny. Fryzury aż tak się nie boję ponieważ chcę tylko loki, Co do miejsc to powiedzieliśmy Sali weselnej już o takim czymś i mają mieć w zanadrzu ok 6-10 miejsc.
/15.12.2016 10:20
A ja nauczona przykładem koleżanek, dużo wcześniej zamawiałam sobie na amelia wedding zaproszenia ślubne, bo mają śliczne ręcznie robione rzeczy i trochę to czasu może zająć. Udało się, bo zaproszenia dotarły planowo na czas. Rodzina była zachwycona. Z suknią za to miałam więcej przebojów, ale na szczęście miałam dobrą przyjaciółkę, która potrafiła mi dobrze doradzić i szybciej niż się spodziewałam miałam już suknię wybraną :D
POKAŻ KOMENTARZE (8)