Owocowe bukiety na ślub i wesele

Owocowe bukiety to nie tylko propozycja dekoracji na ślub w stylu hawajskim czy eko, ale uniwersalny pomysł dla par młodych, które cenią sobie niestandardowe rozwiązania. Owoce wkomponowane w tradycyjny kwiatowy bukiet jako jego część składowa wyglądają efektownie i smakowicie. Z resztą same zobaczcie...
/ 19.02.2013 14:50

Owocowe bukiety na ślub i wesele

Owoce wprowadzą grę faktur, kolorów, są  ciekawym i niecodziennym środkiem wyrazu artystycznego. Warto pomyśleć o nich planując kwiatowe dekoracje na ślub i wesele.

Owoce w bukietach ślubnych

Owoce świetnie sprawdzają się w wiązankach ślubnych jako ich część składowa. Najważniejsze to solidne zamocowanie owocu, najlepiej użyć do tego drewnianego patyka (wykałaczki, patyczków do szaszłyków) lub mocnego drutu florystycznego. Ważne, żeby przedłużka nie wyginała się pod ciężarem owocu.

Bukiet z piwonii i pomarańczy, fot. Newcolors, modelka: Anna Prus

Wybierając owoc zwracamy uwagę na wielkość, tak aby w kompozycji zachować optymalne proporcje. Sprawdzamy czy są świeże, bez obić, uszkodzeń, chorób i szkodników. Pamiętajmy, że tlen atmosferyczny powoduje ciemnienie miąższu  w niektórych owocach.

Polecamy: Kwiaty na wesele w hawajskim stylu

Bukiet z piwonii i kiwi, fot. Kwiatowa Manufaktura

Owocowe dekoracje na stół weselny

Z owoców możemy zrobić naczynia. Wtedy wydrążamy środek, gdzie mocujemy plastikowy pojemnik, w który wkładamy namoczoną gąbkę florystyczną lub nalewamy wodę. Do tego zastosowania polecam dynie, kabaczki oraz arbuzy.

fot. Kwiatowa Manufaktura

Jednak owoce najlepiej wyeksponowane będą w naczyniu przeźroczystym. Pamiętajmy jednak, że sok może zmętnić i zakwasić wodę, tym samym szkodząc kwiatom. Najlepiej posłużyć się zestawem dwóch pojemników. Do środkowego wlewamy wodę i ustawiamy kwiaty, a powierzchnię pomiędzy naczyniami wypełniamy owocami.

Zobacz także: Piwonie w dekoracjach ślubnych, bukietach i na stołach