Obrączki tytanowe – elegancka alternatywa dla złota i srebra!

Obrączki to najważniejszy i nieodłączny element ceremonii ślubnej. Większość par wybiera obrączki z żółtego lub białego złota, rzadziej srebrne. Od jakiegoś czasu panuje moda na obrączki tytanowe. Poznaj zalety i wady takiego rozwiązania!
Wioletta Górecka / 3 miesiące temu
Para młoda, obrączki fot. Adobe Stock

Wybór obrączek ślubnych to jedna z najważniejszych decyzji związanych z organizacją uroczystości, mająca długofalowe konsekwencje. Krążki nie należą do tanich, a wybierane są na całe życie. Dlatego decyzja musi być dobrze przemyślana, a przed wyborem trzeba wziąć pod uwagę wszystkie aspekty z nimi związane.

Obrączki tytanowe – tańsza i lepsza alternatywa dla złota?

Tytan w branży biżuteryjnej jest powszechnie znany. Z tego materiału tworzy się kolczyki, bransoletki do zegarków i inne elementy biżuterii. Tytan jest również tańszy niż złoto, a odpowiednio obrobiony, wcale nie prezentuje się gorzej, niż popularne, drogie metale.

Z tego względu producenci biżuterii ślubnej, w tym właśnie obrączek, nieustannie poszerzają swoją ofertę, proponując obrączki z tytanu w różnych konfiguracjach. Przyszli małżonkowie mają do wyboru skromne, jednolite obrączki, zdobione kamieniem, łączone z dwóch materiałów (na przykład tytnanowo – złote).

Jeśli rozważasz zakup tytanowych obrączek, poznaj zalety i wady takiego rozwiązania.

Tytanowe obrączki – dlaczego warto?

Najważniejszą zaletą tytanowych obrączek jest to, że tytan, w przeciwieństwie do złota i srebra, jest materiałem bezpiecznym dla alergików. To pierwsze i najważniejsze kryterium, którym młodzi zwykle kierują się przy wyborze tytanowych krążków.

Druga istotna kwestia to cena – tytan jest tańszy, niż złoto, więc młode pary z ograniczonym budżetem ślubnym wybierają nieraz po prostu tańsze, ale równie eleganckie rozwiązanie.

Czarna suknia ślubna - szaleństwo, czy nowa moda?

Obrączki z tytanu są również bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne! W połączeniu z niższą ceną, niż złote obrączki, stają się one w oczach narzeczonych jeszcze bardziej atrakcyjne.

Również czyszczenie tytanowych obrączek jest łatwiejsze niż w przypadku złota – wystarczy ściereczka z wodą i zwykłym płynem do naczyń.

Wizualnie tytanowa obrączka nie różni się praktycznie niczym od tej z białego złota! Wydaje się więc, że takie rozwiązanie ma same zalety. Niestety, nie do końca tak jest.

Wady tytanowych obrączek

Do najważniejszych mankamentów obrączek z tytanu jest brak możliwości ingerencji w ich rozmiar. Jeśli więc po kilku czy kilkunastu latach palec któregoś z małżonków spuchnie lub schudnie, nie będzie się dało przerobić obrączki na inny rozmiar.

Teoretycznie możliwe jest ich rozcięcie, jednak jest to zadanie trudne i mało który jubiler podejmuje się takiego zadania.

To również może cię zainteresować!
Najpiękniejsze propozycje obrączek Apart [GALERIA]
Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)