Jak poderwać kobietę - to pytanie z pewnością męczy wielu mężczyzn!

Nazwisko po ślubie - przejąć czy zostawić?

Jeśli zastanawiasz się: zostawić czy nie swoje nazwisko po ślubie - zobacz najpierw jak zmiana nazwiska wygląda od strony prawnej.
/ 26.09.2016 15:05
Jak poderwać kobietę - to pytanie z pewnością męczy wielu mężczyzn!

Przejmowanie nazwisk

Nowożeńcy mogą z własnej woli pozostać przy swoich nazwiskach, a także przejąć nazwisko małżonka – mężczyźni są w tym względzie równouprawnieni. Choć to rozwiązanie mało popularne, mąż może bez przeszkód przejąć nazwisko żony.

Każdy z małżonków może także zachować swoje nazwisko i połączyć z nim dotychczasowe nazwisko drugiego małżonka. Kolejność członów nazwiska jest dowolna i ustalana przez małżonka.

Nazwisko utworzone w wyniku takiego połączenia nie może składać się z więcej niż dwóch członów.

Jeżeli dotychczasowe nazwisko żony lub męża jest złożone, drugi małżonek decyduje o wyborze członu, który dołączy do swego nazwiska. Gdy mąż nosi nazwisko dwuczłonowe, żona może przejąć jego nazwisko w całości albo dodać do swego nazwiska jeden z członów nazwiska męża.

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/26.03.2012 10:35
wiedząc, że wszechświat jest oparty na matematyce- oparłam się na numerologii. Chciałam albo zostawić swoje panieńskie nazwisko, albo zmienić na nazwisko męża. Nie chciałam dodawać, bo pierwsza żona dodała... Z numerologii wyszło, że najkorzystniej jest dodać nazwisko męża do swojego panieńskiego. I tak zrobiłam. Liczby nie kłamią ;-) Pożycie od lat układa się cudnie.
/18.02.2012 01:32
Ja mam dwuczłonowe nazwisko i w odwrotnej kolejności,najpierw jest nazwisko męża a potem moje panieńskie,ale to mi nie sprawia żadnego problemu.
/06.11.2010 21:36
To zależy od nazwiska. Jak jest fajne - warto zostawic.
POKAŻ KOMENTARZE (1)