POLECAMY

Modne pierścionki zaręczynowe

Niemal każda kobieta wie, jak powinien wyglądać jej idealny, wymarzony pierścionek zaręczynowy. Do niedawna największą popularnością cieszyły się pierścionki wysadzane jednym albo kilkoma brylantami. Najczęściej wybieranym wzorem był tzw. chaton, czyli jeden, prosty brylant znajdujący się w oprawie z klasycznego lub białego złota. Obecnie najmodniejsze są pierścionki kolorowe, wysadzane czerwonymi rubinami, zielonymi szmaragdami lub niebieskimi szafirami. Modne są także krążki asymetryczne, obrączkowe, z oryginalną linią i napisami. Dla odważnych poleca się zastąpienie pierścionka tatuażem lub podskórnym kolczykiem.
Modne pierścionki zaręczynowe

Modne pierścionki zaręczynowe
Fot. Depositphotos

 

Kupując pierścionek zaręczynowy należy pamiętać o obrączce ślubnej. Warto, aby te dwa elementy do siebie pasowały, gdyż w przyszłości będą noszone na jednym lub na sąsiednich palcach. Jeśli zdecydujesz się na pierścionek z białego złota, pamiętaj, że obrączka również powinna być z niego wykonana (w całości lub częściowo). Główną zasadą jest jednak to, by pierścionek dopasować do stylu i charakteru panny młodej. Może nasze propozycje pomogą ci dokonać właściwego wyboru? Czytaj dalej.

Klasyczne

Wśród najczęściej wybieranych pierścionków dominuje "chaton" - 1 brylant na złotym krążku  oraz "asymetryczne" - falista struktura i kilka drobnych kamyczków. Narzeczeni często wybierają także pierścionki z serduszkiem, symbolizującym miłość i wierność.

Pierścionki z białego złota

Modne pierścionki zaręczynowe
Fot. Apart, W. Kruk, Yes

Złoto jako metal szlachetny jest symbolem trwałości. Według tradycji pierścionek ze złota dobrze wróży związkowi. Samo w sobie złoto jest metalem miękkim, dlatego do wyrobów jubilerskich stosuje się stopy z innymi metalami - srebrem, cynkiem, miedzią, niklem, które je utwardzają i zmieniają jego zabarwienie. Stąd złoto może być białe, żółte i różowe.

Pierścionki zaręczynowe Apart z białego złota

Pierścionki z żółtego złota

Modne pierścionki zaręczynowe
Fot. Apart, W. Kruk, Yes

Pierścionek to nie tylko złoto, ale i zawarty w nim kamień. Większość osób decyduje się na pierścionki z białym kamieniem, który świadczy o czystości intencji.

Jeśli wybierzesz biżuterię z brylantem lub innym kamieniem szlachetnym, sprawdź czy w sklepie zostanie dołączony do niej certyfikat oraz oznaczenia probiercze.

Pierścionki biało-żółte

Modne pierścionki zaręczynowe

Obecnie modne jest zestawienie złota białego i żółtego. W tego typu krążkach preferowany jest kamień bezbarwny, gdyż kolorowy wygląda efektownie tylko przy pierścionkach jednokolorowych. Kupienie pierścionków mieszanych jest rozwiązaniem bezpiecznym, bowiem pasują do nich niemal wszystkie obrączki.

Pierścionki zaręczynowe Apart z żółtego złota

Pierścionki asymetryczne

Modne pierścionki zaręczynowe
Fot. Apart, W. Kruk, Yes

Asymetryczne pierścionki są zwykle delikatniejsze od "chaton" i często także wygodniejsze w noszeniu, (np. nie zaciągają rajstop przy ich zakładaniu).

Pierścionki z serduszkiem

Modne pierścionki zaręczynowe
Fot. Michelson Diamonds, Apart, W. Kruk, Yes

Pierścionki z sercem są idealne dla romantyczek

 

Dawniej pierścienie noszono najczęściej na palcu serdecznym, bo wierzono, że to w tym palcu ma początek nerw biegnący do serca, a połączenie z sercem oznaczało miłość, narzeczeństwo i małżeństwo.

Pierścionki zaręczynowe W. Kruk

Kolorowe

Pierścionki z kolorowym oczkiem będą hitem w nadchodzącym sezonie.

Modne pierścionki zaręczynowe
Fot. Apart, W. Kruk, Yes

  • Diament (w tym diament kolorowy) - uznawany jest za kamień święty, któremu patronuje słońce - najpotężniejsza i niezniszczalna siła.  Jako najtwardszy minerał na Ziemi, stoi na straży wierności i nierozerwalności związku.
  • Szafir (niebieski) - uznawany jest za symbol zaklętej mądrości i skarbnicę wszelakiej wiedzy. Ma chronić przed nędzą i głupotą. Jest dobrym kamieniem dla wszystkich, którzy chcą uczynić swój związek mocnym i partnerskim.
  • Rubin (czerwony) - jest symbolem siły witalnej i walki, namiętności, miłości i rozkoszy. W przeszłości polecany młodym małżonkom, by uchronić ich od zdrady i poniżenia.
  • Szmaragd (zielony) - jego barwa wpływa kojąco, wzmacnia nerwy, łagodzi podrażnienia. Działa również leczniczo na narządy wzroku. To kamień "miły Bogu i ludziom".
  • Perła (w tym różowa) - niegdyś przypisywano im ogromną moc leczniczą. Uważano, że sproszkowane leczą dolegliwości serca i układu krążenia. Perły jak żadne inne kamienie zżywają się z właścicielem. Świecą pełnym blaskiem, gdy jest on silny i zdrowy, matowieją gdy choruje. Przesądy, że nie powinno wybierać się pierścionka z perłą, bo przyniesie ból i cierpienie, są zabobonem wyssanym z palca.

Mniej popularne to: granat (stałość), ametyst (szczerość), akwamaryn (odwaga), chryzolit (szczęście), opal (nadzieja), topaz (wierność), turkus (harmonia).

Oryginalne

Modne pierścionki zaręczynowe
Fot. Solange Azagury-Partridge

Pierścionki srebrne z napisem "Love", "Marry me" lub dwie ręce trzymające czysty diament będą idealne dla kobiet oryginalnych, lubiących się wyróżniać.

Modne pierścionki zaręczynowe
Fot. Yes

"Motylek", "koraliki" lub "grzybek" odpowiednie są dla kobiet z duszą artysty.

Pierścionki zaręczynowe Yes

Co zamiast pierścionka?

Wśród par powstał ostatnio nowy trend. Panie wolą, by narzeczony pieniądze z pierścionka przeznaczył na ich operację plastyczną, by na ślubie wyglądały perfekcyjnie. Serialowa Carrie z „Seksu w wielkim mieście” zamiast pierścionka zażyczyła sobie zbudowanie garderoby w nowym mieszkaniu! Inne pary są bardziej kreatywne. Zamiast tradycyjnego złotego krążka robią sobie połówki tatuaży lub wkłuwają podskórne kolczyki. Auuuć, bolesny dowód miłości!

Modne pierścionki zaręczynowe
Fot. tatuaze.us

Modne pierścionki zaręczynowe
Fot. szafiarenka

Pamiętajcie, że pierścionek, który chcecie wręczyć swojej narzeczonej, nie musi kosztować tysiące złotych, by zachwycał. Liczy się wyobraźnia! Powodzenia!

Modne pierścionki zaręczynoweFot. Zielony kapsel

Pomysł na oryginalne zaręczyny

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (15)
/2 lata temu
Szanowna redakcjo. Jako jubiler oferujący wyjątkowe wyroby na zamówienie i praktyk w tym fachu, pozwolę sobie Was poprawić; Stosowanie niklu w jakimkolwiek stopie mającym kontakt z ciałem jest PRAWNIE zakazane z powodu jego silych właściwości alergennych.
/6 lat temu
Klasyczne najlepsze :)
/3 lata temu
Klasyczne i nie tylko .Odsyłam http://bit.ly/1K0AcbB
POKAŻ KOMENTARZE (12)