Kulturalna sala na wesele

Sal weselnych przybywa, ale że boom na śluby trwa, nikogo nie dziwi niedostępność terminów na czerwiec-wrzesień następnego roku. Coraz powszechniejsze stają się rezerwacje z dwuletnim wyprzedzeniem. Tymczasem okazuje się, że jest jeszcze cała kategoria obiektów, które czekają na odkrycie. Są to miejskie instytucje kultury.
Sal weselnych przybywa, ale że boom na śluby trwa, nikogo nie dziwi niedostępność terminów na czerwiec-wrzesień następnego roku. Coraz powszechniejsze stają się rezerwacje z dwuletnim wyprzedzeniem. Tymczasem okazuje się, że jest jeszcze cała kategoria obiektów, które czekają na odkrycie. Są to miejskie instytucje kultury.

„Zdecydowaliśmy się na urządzenie przyjęcia weselnego we wrocławskim Firleju, to znana i renomowana placówka kultury” – opowiadają Brygida i Romek. – „Zaważyła bardzo dobra cena oraz dostępność sali”. Są zadowoleni. Sala całkowicie spełniła ich oczekiwania. Także obsługa, którą zapewniła firma cateringowa na stałe rezydująca w Firleju, świetnie wywiązała się z zadania. „To było dla nas bardzo ważne, żeby kuchnia była na miejscu” – zaznaczają. – „Kiedy dowiedzieliśmy się, że w Firleju jest kuchnia, od razu podpisaliśmy umowę.”

Kulturalna sala na wesele

Szczyt sezonu weselnego przypada na wakacje, czyli czas, kiedy miejskie instytucje kultury zmniejszają swoją aktywność. Oznacza to, że w miesiącach lipiec – sierpień ich sale często stoją puste. Bywa, że są to obiekty dysponujące ogromną przestrzenią bankietową, w której z powodzeniem może odbyć się wesele na sto i więcej osób. Co więcej przeważnie są świetnie wyposażone. Duże miasta nie szczędzą środków na kulturę, więc w dotowanych przez nie ośrodkach znajdziemy nagłośnienie i oświetlenie, które weselnej zabawie dostarczy mocy przeznaczonej dla koncertów gwiazd.

Wesele w instytucji kultury to jeszcze jedna korzyść: atencja, z jaką zostaniemy przyjęci. Wyżej wspomniany klub Firlej na co dzień gości zespoły muzyczne z całego świata. W każdym tygodniu odbywa się w nim kilka koncertów, co wymaga świetnej organizacji i precyzji działań. Ta sama energia zostanie skierowana również na potrzeby młodej pary i jej gości, szczególnie, że dla instytucji miejskich uroczystości weselne to jedne z wielu wydarzeń, więc otrzymamy pełen profesjonalizm bez weselnej rutyny.

Z cenami bywa różnie. Robert Chmielewski, dyrektor wrocławskiego Firleja twierdzi: „Staramy się być konkurencyjni. Nie chce powiedzieć, że staramy się być tańsi niż wszyscy inni, natomiast ceny wynajmu sal w Firleju są przystępne i negocjowalne.” Przy stu gościach stawki menu weselnego w Firleju zaczynają się oficjalnie od 150 złotych za osobę.

Urządzając wesele w instytucji miejskiej warto wcześniej upewnić się co do kilku spraw. Przede wszystkim, otoczenie. Jeśli Młodej Parze zależy na morzu drzew i zieleni, może być problem. Większość jednostek miejskich znajduje się w zwartej zabudowie, aby być jak najbliżej mieszkańców. Dzięki temu zwykle są to obiekty umiejscowione w centrum miasta lub blisko głównych ulic, jednak o park sprzyjający spacerom przeważnie trudno. Koniecznie trzeba zapytać, czy w obiekcie znajduje się kuchnia. Niektóre pary decydują się na zewnętrzny catering, jednakże gotowanie posiłków na miejscu sprawdza się o wiele lepiej. Inną sprawą, którą należy poruszyć, są dekoracje weselne. Dekoracje to standard w domach weselnych, więc tego samego wypada oczekiwać od instytucji miejskich.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/rok temu
my rezerwowaliśmy w Pałacu Wiśniewski na śląsku i też z wyprzedzeniem. ale to jest miejsce na prawwdę na wysokim poziomie. no i od razu bardzo eleganckie pokoje dla gości są. Ale wiadomo że ślub się planuje trochę dłużej niż dwa miesiące hehe :)
/rok temu
u nas wesele było w hotelu forum w Lublinie i miejsce zdecydowanie kulturalne, z klasą, na początku byliśmy na degustacji menu i od razu przypadło nam do gustu więc pomyśleliśmy, że to jest właśnie to i się nie pomyliliśmy, fajnie, że mieli ofertę dodatkowych atrakcji bo fotobudka wszystkim gościom bardzo się spodobała
/2 lata temu
Swoje wesele robiłam w górach, zapragnęłam mieć je w Szczyrku w Bieszczadach Po długich poszukiwaniach znalażłam sale weselną Biała Róża, to był strzał w 10 :) Pięknie urządzona, przemili właściciele, podczas wesela obsługa się starała a i jedzenie super! Byłam bardzo zadowolona, uwżam że warto zrobić tam swoje wesele.
POKAŻ KOMENTARZE (8)