fot. Green-Line

Kolorystyka dekoracji stołów weselnych

Dekoracje stołów weselnych są ważnym elementem ceremonii ślubnej. Czym się kierować przy jej doborze? Jaką kolorystykę dobrać?
/ 21.09.2016 16:04
fot. Green-Line

Najważniejsze jest, żeby były to ulubione kolory młodej pary. Nie mieszajmy wielu kolorów – wystarczy zestawienie dwóch, najwyżej trzech oraz ich odcieni. Dobrze, żeby użyte kolory nawiązywały do bukietu panny młodej. Jeśli lubi ona kolor różowy, to dobrze wygląda on w zestawieniu z bielą, amarantem lub z ecru.

Dobrym zestawieniem jest też biel, ecru i modna ostatnio wiosenna zieleń, tzw. kolor fresh. Ciepłe kolory takie jak złocisty, pomarańczowy czy czerwony lub bordo najlepiej komponują się ze sobą, a najmodniejszym zestawieniem według światowych trendów jest ostatnio cytrynowy w towarzystwie fresh zieleni lub pudrowy róż łączony z ecru.

Ja doradzałbym jeszcze połączenie fioletu z jasnym różowym z przewagą tego ostatniego koloru, żeby nie uzyskać zbyt przygaszonego efektu. Do tego można dodać również amarantowe akcenty.

Klasycznym zestawieniem jest biel z błękitem, natomiast bardziej nowoczesnym może być złocisty w połączeniu z brązem. Obecnie wybór odmian i gatunków kwiatów jest tak duży, że można dostać również kwitnące w ciepłych brązowych barwach (np. margaretki).

Jak widać pomysłów jest wiele. Powodzenie w wykonaniu dekoracji zależy od umiejętnego doboru kolorów, naszej pomysłowości oraz dobrego gustu. Opisane dekoracje nie są trudne i można je z powodzeniem zrobić samodzielnie. Wystarczy trochę chęci, nieco cierpliwości i wcale nie tak dużo środków finansowych, a goście będą na długo wspominać udaną zabawę wśród oryginalnych, weselnych dekoracji.

Green-Line Studio Florystyczne