Jak wybrać idealne zaproszenia ślubne?

Jak wybrać idealne zaproszenia ślubne?

Czy własny ślub oraz wesele trzeba reklamować? To wyjątkowy dzień nie tylko dla nas, ale także niezapomniana impreza dla naszej najbliższej rodziny i przyjaciół. Błysk fleszy, kamera i moc atrakcji. Czym reklamujemy? Oczywiście oryginalnym zaproszeniem. Czy wiesz jak wybrać idealne zaproszenie ślubne? Świeżo upieczeni małżonkowie podpowiadają.
/ 23.09.2010 08:33
Jak wybrać idealne zaproszenia ślubne?

Zaproszenie reklamuje Twój ślub

Mówcie co chcecie, zaproszenie na ślub kojarzy się z pewną formą reklamy. Styl, jakość, kolor i tekst są zazwyczaj dopasowane do gustu i osobowości młodej pary. O najnowszych trendach rozmawiamy ze stałymi bywalcami imprez ślubnych oraz świeżo upieczonymi małżonkami.

Jola: „Wielu moich znajomych w ostatnim czasie wzięło ślub. Zaproszenia? Na pewno nie wypada ich wysłać SMS-em, czy e-mailem. Poczułabym się zlekceważona nawet, jeśli to zaproszenie dotyczyłoby samej ceremonii w kościele. Najczęściej dostaję zaproszenia stonowane, w kolorze białym, perłowym, pojawia się też róż i niebieski. Narzeczeni powinni wręczyć je osobiście, a jak nie mają takiej możliwości, powinni zadzwonić i zapewnić o nadaniu ich pocztą. Ostatnio dostałam świetne zaproszenie! Była to kartka składana tradycyjnie na pół. Jak się ją otworzyło, w środku tekst, zdjęcie panny młodej… a na sznureczku dyndał pan młody. Wesele było również zwariowane, szalone, takie – jak moi znajomi”.

Przeczytaj także: Trendy w zaproszeniach ślubnych

Teksty i cytaty zaproszeń ślubnych

Zaproszenia stają się coraz bardziej odważne, wesołe, stylizowane. Teraz młodzi stawiają na oryginalność, ale należy pamiętać, że zaproszenie ślubne to wizytówka całego ślubu i Waszej uroczystości. Powinno więc pasować do całej ceremonii oraz po prostu odzwierciedlać charakter Waszego związku i Wasze osobowości. Wtedy efekt jest naprawdę udany i oryginalny.

Ewa: „Mój kumpel jest rockmanem, ma własny zespół heavymetalowy. Dostałam od niego zaproszenie na ślub; grafika przedstawiająca mojego kolegę wraz z narzeczoną, jak siedzą na harleyu, z tyłu multum puszek i napis świeżo poślubieni. Pełno jest też akcentów muzycznych, gitary, perkusja. Do tego dowcipny tekst. Wszystko razem wspaniale współgra, to jedno z najśmieszniejszych zaproszeń jakie dostałam. Inni znajomi, którzy poznali się na spacerze w parku mieli na zaproszeniu zdjęcia swoich psów, które były de facto ich swatkami!”.

Za kwiatki dziękujemy!

Zobacz także: Ślubne inspiracje filmowe

Opłaca się dokładne czytanie zaproszeń, od deski do deski. Sama data i miejsce wydarzenia nie wystarczy. Coraz więcej par prosi np. o nie przynoszenie kwiatów, a w zamian? Możliwości jest wiele! Od kuponów lotto, przez alkohol, po oddanie pieniędzy czy maskotek na szczytny cel.

Ula: „Wyszłam za mąż pół roku temu, to był najszczęśliwszy dzień w moim życiu. Zawsze na ślubach żal było mi tylu ściętych, biednych kwiatów. Wraz z moim mężem, wtedy narzeczonym, wpadliśmy jednocześnie na ten sam pomysł. Poprosiliśmy gości, aby na ślub przynieśli zabawki i akcesoria szkolne. Potem, zebrane rzeczy przekazaliśmy do wybranego domu dziecka. Wspaniale było się podzielić swoim szczęściem z innymi, do zwiędniętych kwiatów nikt się przecież nie uśmiecha”.

Z maskotkami radzimy uważać – domy dziecka czy szpitale mają dość bezużytecznych maskotek. Zamiast pustego gestu warto wcześniej skonsultować czego dana placówka potrzebuje. Zwłaszcza zanim uznamy, że ładnie będzie to wyglądać na zaproszeniu ślubnym i jak to hojnie z naszej strony.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/28.11.2016 14:53
Mi przyjaciolka polecila amelia-wedding.pl maja piekna game zaproszen wlasnorecznie robionych. My juz wybralismy cudowne zaproszenia z kokarda :)
/23.01.2015 17:11
Najlepsza zabawa to samemu zrobić:)
/26.03.2012 02:00
Zgadzam się całkowicie. Zaproszenia powinny być przede wszystkim dopasowane do charakterów i stylu Pary Młodej. Powinny być również w miarę dopasowane do przyjętej tematyki, tendencji przyjęcia weselnego. Dlatego każda para powinna mieć indywidualnie przygotowane tylko dla niej zaproszenia. W wielu miejscach juz można takie zamówić, a tutaj: http://free-ideas.pl/zaposzenianazamowienie-inf-19.html przygotują nawet 3 projekty specjalnie pod Młodych. To w końcu wizytówka i jakby zalążek imprezy weselnej.