POLECAMY

O jakich zaręczynach marzą kobiety?

Kolacja przy świecach, wycieczka, a może tradycyjne oświadczyny w gronie rodziny? Zobacz, jak zorganizować idealne zaręczyny!
O jakich zaręczynach marzą kobiety? fot. Fotolia
Zaręczyny to nic innego jak wyrażenie woli bycia razem. W naszej kulturze bez wątpienia kojarzą się z wręczeniem pierścionka wybrance swojemu sercu. Jeśli na magiczne pytanie: "Wyjdziesz za mnie?" odpowie "tak", para rozpoczyna okres narzeczeństwa, który kończy się ślubem.
 
O tym, jak powinny wyglądać idealne zaręczyny, pisać można by wiele, bo ile kobiet, tyle i pomysłów. Prawie każda dziewczyna marzy przecież o idealnym księciu z bajki, który w romantycznej scenerii, wyznając szczerą miłość i otwierając magiczne pudełeczko, poprosi o rękę i ofiaruje najpiękniejszy pierścionek na świecie. Poznaj 3 "scenariusze" zaręczyn, o których marzą kobiety.

1. Romantyczna kolacja

Większość kobiet, nawet jeśli twierdzą i zaklinają się, że jest inaczej, to niepoprawne romantyczki. I jak na romantyczkę przystało, marzą o kolacji przy świecach w kameralnej restauracji. Wino, elegancki wystrój i muzyka to po prostu must-have. Kobiety chcą zaręczyn intymnych, z dala od tłumów obcych ludzi. Najlepiej, jeśli restauracja będzie totalnie pusta, gdzieś w tle pojawi się sympatyczny kelner nalewający wino i panowie grający na skrzypcach. Jeśli też marzysz o takich zaręczynach, mierz marzenia na możliwości swojego mężczyzny. Wynajem pustego lokalu może być przecież niewykonalny. Jeśli więc twoja druga połówka zaprosi cię do restauracji i wybierze uroczy kącik albo sam przygotuje kameralną kolację w domu, nie miej mu tego absolutnie za złe i doceń jego starania. Kobiety deklarują też, że zaręczyny nie mogą się obyć bez bukietu ulubionych kwiatów oraz pierścionka, który powinien być odbiciem marzeń wybranki. Partner powinien też zadbać o to, aby błyskotka miała odpowiedni rozmiar i pasowała na serdeczny palec dany jego serca.

2. Wycieczka

Plaża, górksi widok, mazurskie jezioro, ruiny zamku, zachód słońca, Grecja, czy trochę już kiczowata Francja ze swoją wieżą Eiffla. Marzeniem wielu kobiet jest niezapomniana wycieczka, której zwieńczeniem są romantyczne oświadczyny. Dla kobiet ważne są niezapomniane wspomnienia, które będą mogły pielęgnować do końca życia.

Pierścionek zaręczynowy 

3. Niekonwencjonalne zaręczyny
Kobiety lubiące wrażenia i mające temperament niewątpliwie będą zachwycone nietuzinkowymi oświadczynami. Restauracja, świece i kwiaty mogą uznać za nudne albo staroświeckie. To dlatego przed mężczyzną staje nie lada wyzwanie zorganizowania zaręczyn, które zaskoczą, a nawet zaszokują. Napis na piasku, płatki róż ułożone w zdanie "Wyjdź za mnie", porwanie przez terrorystów, czy oświadczyny poprzez radiową audycje to tylko nieliczne z pomysłów, które mogą przypaść do gustu miłośniczce niekonwencjonalnych pomysłów. 

Pomysł na oryginalne zaręczyny 

 
 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
O romantycznych i niestandardowych. Nie jestem jeszcze zaręczona, ale ostatnio byłam świadkiem fajnych zaręczyn, które odbyły się w leszczyńskim aerotunelu. Przyszła panna młoda nawet się nie spodziewała, że jej facet wyskoczy z prezentem. Miło było na nich popatrzeć.
/2 lata temu
1 scenariusz!
/2 lata temu
lepiej nie mieć oczekiwań, by się nie rozczarować :)